Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veletrh středních škol MSK zamířil i na Bruntálsko, rodiče a deváťáci mohou vybrat školu online do 4. února

Veletrh středních škol, který letos probíhá v on line podobě, postoupil i na Bruntálsko. Veletrh probíhá od 18. ledna do 4. února v celém MS kraji a na Bruntálsku se do něj zapojilo 10 středních škol ze všech větších měst regionu.

Zájemci o studium na středních školách, kteří letos končí povinnou školní docházku mohou získat přímo z domova všechny potřebné informace o oboru, který chtějí studovat. Navíc mohou komunikovat přímo s učiteli pomocí sdíleného připojení.

Michal Durec, ředitel SOŠ Bruntál: „U nás on line prezentace probíhá tak, že vlastně máme přes aplikaci Zoom nasdílenou prezentaci naší školy, jsme připraveni zodpovídat případným zájemcům jakékoli otázky, týkající se naší nabídky oborů vzdělání.

Tomáš Pavelka, ředitel gymnázia Bruntál: „Zájemci se ptají například, zdali budeme pořádat přípravné kurzy, které je připraví na přijímací zkoušky, a dále mají dotazy k organizaci studia a k přijímacím zkouškám, které budou probíhat v dubnu.“

Václav Míka, zástupce ředitele SPŠ a OA Bruntál: „Jakékoli zaměření zajímalo rodiče nebo žáka, tak my jsme mu přímo o tom zaměření řekli, jaké tam jsou předměty, jaké je vybavení té školy, jaké je uplatnění po maturitě a tak dále.“

Nejčastější dotazy žáků směřovaly především k přijímacím zkouškám, uplatnění absolventů i na odborný výcvik. Všechny školy se shodují v tom, že on-line veletrh je dobrá věc, setkání všech škol na jednom veletrhu. Chybí především tradiční akce jako dny otevřených dveří, veletrh Artifex a další, kde mohli zájemci na jednom místě nabídky srovnávat.

Michal Durec, ředitel SOŠ Bruntál: „Zcela upřímně on-ine prezentace určitě nenahradí přítomnost těch potencionálních žáků ve škole.“

Tomáš Pavelka, ředitel gymnázia Bruntál: „Tak určitě je dobrý počin, že MS kraj tady tuhletu akci on line Veletrhy středních škol udělal, myslím si, určitě nedokáže ten veletrh nahradit takové to setkávání tváří v tvář, ale bohužel v dnešní době nemůžeme poskytnout nic jiného.

Václav Míka, zástupce ředitele SPŠ a OA Bruntál: „Ani náhodou to nejde srovnat, že ta efektivita a účinnost je úplně zcela jiná. Rodiče přišlo o takový ten informační balíček.“

Školy proto hledají další cesty a jsou připraveny reagovat na dotazy žáků i rodičů na internetu či telefonicky. Již za měsíc, 1. března totiž končí lhůta pro podání přihlášky na střední školu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy