Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Matrika ve FNO funguje už rok. Příklad si z ní berou další nemocnice

Už déle než rok funguje v ostravské fakultní nemocnici detašované pracoviště matriky porubské radnice. A jak se ukázalo, maminky si tuto službu nemohou vynachválit. Rodný list dítěte si díky tomu vyřídí přímo na gynekologicko-porodnickém oddělení.

Maminky, které porodí v ostravské fakultní nemocnici, mají o jednu starost méně. Pro rodný list dítěte nemusí na úřad. Matrika porubské radnice totiž funguje přímo v nemocnici.

Tady máte připravený rodný list, vy si ho teď přečtěte a zkontrolujte, jestli všechny údaje souhlasí

Lucie Březinová, maminka: “Mi se v pondělí narodila holčička Sára, první dcera a jsem byla strašně překvapená, že nemusím nikam na radnici vyřizovat papíry a že máme matriku přímo tady o patro výš. Je to ulehčení, je to pomoc.”
Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Skutečně každý den dochází naše paní matrikářka z úřadu do fakultní nemocnice, kde nabírá dokumenty od čerstvých maminek, odnáší je k nám na úřad, kde vystavují rodné listy a zpátky vlastně donášejí do nemocnice a vydávají maminkám hotové rodné listy.”

Matrikářky mají svou místnost ve druhém patře Gynekologicko-porodnické kliniky. Maminkám jsou k dispozici každý všední den v dopoledních hodinách. Loni jejich služeb využilo na 2300 novopečených maminek.

Jiří Havrlant, ředitel FNO: “Tato služba běží u nás v podstatě tak, že maminky, které tady u nás porodí, tak de facto ve 100 procentech využijí tuto službu a ušetří si tím jednu cestu na městský úřad. Nám se podařilo matriku jako první v kraji tady u nás ve fakultní nemocnici otevřít v listopadu 2019.”

Teď se fakultní nemocnicí inspirovala i nemocnice ve Vítkovicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy