Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Polsku se otevřelo více obchodů, Češi jezdí na hory za hranicí i lyžovat

Zatímco mnoho prodejen v České republice musí i nadále zůstávat uzavřených, v sousedním Polsku se opatření mírně rozvolnila. Češi si mohou nakoupit oblečení, potraviny nebo i u nás nedostatkové boby.

V Polsku byly v těchto dnech otevřeny i větší obchodní galerie. Polští prodejci sice přiznávají, že Češi do jejich obchodů přijíždějí, ale je jich méně, než dříve.

Polská prodejkyně: “Češi jsou rádi, že k nám mohou přijet a nakoupit. Kupují boty nebo oblečení pro dospělé i děti. Teď, když napadl sníh, tak měli zájem o rukavice a další zimní věci. Kupují u nás také hodně masa a další potraviny. Jsou rádi, že máme otevřeno a že si mohou nakoupit.”

Češi navštěvují menší obchody a tržnice, ale také větší nákupní centra.

Anketa: “Jsme z Havířova a jezdíme tady pravidelně nakupovat. Jezdíme pro maso a jiné věci, které u nás nekoupíme. Třeba sháníme koberec, tak u nás je to všechno pozavírané, tak to koupíme. Různé nářadí, které potřebujeme, tak u nás je to taky zavřené, takže to koupíme všechno tady v Polsku. Nesetkali jsme se s žádnou kontrolou. Na hranicích není nikoho vidět, takže průjezd je úplně plynulý. Volně se dá projet tam i zpět.”

Někteří Češi jezdí i na polské sjezdovky, které jsou v provozu. Někteří provozovatelé otevřeli také restaurace, ale ty kontroluje policie, která pokutuje i hosty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy