Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U nehody na silnici mezi Havířovem a Orlovou zasahovala i letecká záchranka

Ke kolizi osobního a nákladního automobilu s hlášenými zraněnými spěchali záchranáři a policisté v úterý do orlovské části Lazy. Z Ostravy přiletěl také vrtulník záchranné služby.

Nehoda se stala chvíli po 9. hodině na silnici, která spojuje Orlovou s Havířovem. V minulosti se tam stávaly dopravní nehody způsobené většinou nezvládnutím rychlosti při projíždění zatáčky. Po jedné tragické nehodě byla na Lazecké ulici byla situace upravena tak, aby byli řidiči nuceni výrazně zpomalit. 

Po dobu záchranných prací a vyšetřování byl provoz uzavřen a později byl řízen policisty kyvadlově. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Vyšetřujeme okolnosti dopravní nehody mezi nákladním a osobním vozidlem. Jeden z účastníků kolize měl zůstat ve vozidle zaklíněný a bylo zapotřebí ho vyprostit. Provoz byl v důsledku kolize na nejnutnější dobu zastaven."

Osobní Renault jel od Orlové na Havířov. V pravotočivé zatáčce řidič zřejmě nezvládl řízení a narazil do plastových bloků a následně přejel do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucího vozu pro přepravu kontejnerů. 

Zatímco 68letý řidič nákladního vozu vyvázl naštěstí jen s lehkým zraněním, u šoféra osobního automobilu byla zranění vážnější. První pomoc mu ještě v autě poskytovali svědci a následní zasahující záchranáři. 

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK: "K zásahu byla vyslána pozemní posádka, která do nemocnice převezla jednoho pacienta s poraněním dolních končetin. Druhého pacienta, mimo jiné s poraněním v hrudní oblasti, vzala na palubu vrtulníku letecké posádka, která ho transportovala do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy