Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výuka online je pro seniory hračka. Ostrava-Jih tak nabízí nové semestry U3V

V Ostravě-Jihu otevírají dva nové semestry univerzity 3. věku. Ta momentálně probíhá online a jak se ukázalo, pro seniory to není žádná překážka. Zájemci by si měli pospíšit a přihlásit se co nejdříve. Počet míst je totiž omezený.

Lidem ve věku 55 let a více se opět otevírá možnost studovat. 9. a 16. února totiž začínají dva nové semestry univerzity 3. věku, na kterou radnice Ostravy-Jihu lidem, kteří mají trvalé bydliště v obvodu, přispívá dvěma třetinami.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy: “My díky přechodu U3V do online prostředí v minulém semestru jsme si ověřili, že nejen mladí lidé, ale i senioři se moc rádi dozvídají nové věci, jsou odvážní, osobně se rozvíjí."

Zájemci se mohou hlásit buď přes webové stránky www.kulturajih.cz , nebo si mohou zavolat na recepci kulturního domu K-trio. Přijít ale mohou i osobně. Dokud se nerozvolní opatření spojená s pandemií koronaviru, bude výuka probíhat online.

Jana Kováčková, koordinátorka studia: “Nabízíme témata Dějiny umění, Dějiny obvodu Ostrava-Jih, Evropská unie, Osobnostní typologie, Člověk a společnost a Chci fotografovat.”

Hlásit se mohou i lidé, kteří k online výuce nemají potřebné technické vybavení.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy: "Pokud by bylo potřeba, umíme i toto zajistit.”

Univerzita 3. věku není určena jen obyvatelům Ostravy-Jihu, ale všem, kteří o ní projeví zájem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy