Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezručův sad v Ostravě čeká revitalizace. K úpravám se lidé vyjádří online

Park Petra Bezruče v centru Ostravy projde velkými úpravami. Obyvatelé okolních domů se díky jeho celkové revitalizaci mohou těšit nejen na nový mobiliář, ale také nové veřejné osvětlení, zeleň, nebo chodníky.

Obvod Moravská Ostrava a Přívoz chystá vůbec první online veřejné projednání. Lidé se na něm budou moci vyjádřit k chystané revitalizaci sadu Petra Bezruče v centru města. Uskuteční se už 16. února ve 4 hodiny odpoledne.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Našim záměrem je na všechny tyto větší akce dělat veřejná projednání, ale bohužel ta covidová situace je taková, že nám to neumožňuje dělat normálně prezenčně."

V Bezručově sadu projdou výměnou chodníky a popraskané asfaltové plochy, které budou částečně zatravněny. Vyšlapané travnaté pěšinky naopak nahradí nové chodníčky a odstraněny budou i polorozpadlé betonové prvky.

Ze sadu Petra Bezruče zmizí například tato dvě pískoviště místo kterých vznikne dětské hřiště.

Počítá se i s novými lavičkami a odpadkovými koši a přibudou i okrasné keře a květiny. Veškeré informace k úpravě parku najdete na webu projednani.moap.cz.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Můžete si tam stáhnout materiály, které vám ukážou, jak ten projekt má vypadat a můžete podat dotazy k tomu konkrétnímu projektu."
Hana Mainušová, mluvčí MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Veřejné projednávání bude probíhat na kanále youtube městského obvodu a budeme ho také sdílet na facebookové stránce městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.”

Další projednávání se pak bude týkat nové revitalizace sídliště Fifejdy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy