Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ski areál Kopřivná bude vyvážet lyžaře na svah rolbou, podobné řešení plánují i na Vaňkově kopci

Ve Ski areálu Kopřivná našli způsob, jak zařídit lidem téměř plnohodnotnou lyžovačku a neporušit přitom vládní nařízení. Lyžaře chtějí o víkendu tahat na svah za sněžnou rolbou. Podobné řešení zvažuje i Ski areál Vaňkův kopec u Ostravy, kde se pokoušeli spouštět kvůli ekonomické krizi vlek. Po zásahu policií byl ale několikrát vypnut.

Opravdu velkou dávku chytrosti a vynalézavosti prokázali v těchto dnech ve Ski areálu Kopřivná v Malé Morávce. Přišli totiž na způsob, jak elegantně obejít vládní nařízení a zajistit návštěvníkům skvělou lyžovačku. Vymysleli důmyslný systém přepravy lyžařů pomocí rolby.

Ski areál Kopřivná: "Z vysokopevnostních lan a originálních vlekařských komponentů jsme vyrobili bezpečnou a pohodlnou alternativu k zakázaným vlekům. Děti do 12 let budou přepravovány jen po předchozí domluvě s obsluhou rolby. Přepravíme najednou cca 50 lyžařů/snb za každou rolbou (máme 2) a každá rolba udělá zhruba 4 jízdy za hodinu."

Podobné řešení zvažují také na Vaňkově kopci u Ostravy, kde už dlouhodobě bojují proti vládním opatřením kvůli ekonomické krizi. Několikrát tam v minulých dnech spustili vlek, ale pokaždé byl policií zastaven.

Ski areál Vaňkův Kopec: "Areál hledá řešení jak zachovat provoz vleků. Pravděpodobně to bude formou vývozu lidí za rolbou, podobně jako ve ski Kopřivná. Jakmile to bude připraveno, spustíme provoz.

Areál Vaňkova kopce stále hlídají policisté, podle provozovatele dokonce do prostoru vleku zakázali vstup.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy