Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci "páchají" dobro, ženě ve složité situaci darovali peníze na jízdenku

V mediálním prostoru se stále častěji objevují případy dobrých skutků strážníků napříč MS krajem. Nedávno jsme vás informovali o opavské městské policii, tamní strážníci pomohli zoufalé matce, která kradla v obchodě. Brzy na to se objevila zpráva o další nezištné pomoci, tentokrát krnovských strážníků, kteří se postarali o ženu ve složité situaci.

Devětadvacetiletá žena se v úterý 2. února dostala do složité situace, která se může stát každému. Když se večer vracela vlakem ze Šumperka do Rýmařova, měla přestoupit v Krnově, ale usnula a probudila se až v Opavě. 

Dita Círová, mluvčí Městského úřadu Krnov: "Podařilo se jí ještě dostat zpět do Krnova, dále však pokračovat nemohla, protože žádný vlak už do její cílové stanice nejel. Protože u sebe neměla žádnou finanční hotovost, ani telefon, prostřednictvím něhož by kontaktovala příbuzné, s žádostí o pomoc se obrátila na městskou policii."

Žena se u strážníků dočkala pochopení a ochotné pomoci. 

Dita Círová, mluvčí Městského úřadu Krnov: "Strážníci zjistili, že do Rýmařova je možné se ještě dostat autobusem s přestupem v Horním Benešově, ženu proto odvezli na nádraží a jeden z nich jí daroval peníze na jízdenku."
Jaroslav Hlaváček, velitel MP Krnov: "Jsem pyšný a hrdý na to, že strážníci, nejen naši, jsou lidi se srdcem na pravém místě. I ty dobré skutky se u nás dějí a jsem za to rád."

Velitel krnovské městské policie podotkl, že jeho strážníci, stejně jako mnozí další, chodí darovat krev i rekonvalescenční postcovidovou plazmu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy