Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové workoutové hřiště v Bruntále je výsledkem participativního rozpočtu města

Město Bruntál vyčlenilo v loňském roce půl milionu korun ze svého rozpočtu na projekty a náměty veřejnosti. Prvním přínosem tohoto kroku je nově vybudované workoutové hřiště v městském parku. To bohužel po svém vybudování neuniklo ani pozornosti vandalů.

Slovo participativní rozpočet znamená podíl veřejnosti na jeho čerpání. V Bruntále byl poprvé využit rozpočet roku 2020.

Hana Šutovská (nez.), místostarostka Bruntálu: „Workoutové hřiště bylo vybudováno v městském parku, v současné době je velmi hojně využívané občany města Bruntálu, a co je velmi pozitivní, bylo vybudováno na základě vůle lidí."

Lidé mohli elektronickým hlasováním vyjádřit podporu jednomu ze dvou projektů. Tím druhým byla nová zastávka MHD. Nakonec bylo v závěru roku vybudováno workoutové hřiště o rozměrech 8 x 9 metrů. Hřiště má několik cvičebních prvků a bezpečnostní dopadovou plochu z dvouvrstvé lité pryže. Bohužel hned pár týdnů po instalaci se stalo také terčem neznámých vandalů, kteří poškodili zavěšené cvičební kruhy.

Jiří Ondrášek, mluvčí MěÚ Bruntál: „Obzvláště politováníhodnou skutečností je, že právě workoutové hřiště si vybrali, navrhli a prohlasovali sami občané pomocí participativního rozpočtu.“

Poškozené kruhy jsou dnes již opraveny, takže je možno hřiště opět plně používat.

Hřiště je dále doplněno provozním řádem i návodem k využití jednotlivých prvků. Také v letošním roce mohou občané města předkládat své návrhy pro využití části rozpočtu.

Hana Šutovská (nez.), místostarostka Bruntálu: „V roce 2021 město Bruntál opět vyčlenilo půl milionu korun na participativní rozpočet.“

Nové návrhy může podat každý občan starší 15. let. Podrobné podmínky a formulář návrhu najde na stránkách města. Konečným termínem pro podání návrhu je 15. březen letošního roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy