Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvnost Moravskoslezského kraje vloni klesla o 40 procent, cestovní ruch v regionu zažívá "covidapokalypsu"

Propad po mnohaletém růstu. Moravskoslezský kraj zaznamenal obrovský zlom v návštěvnosti regionu. V roce 2020 klesla návštěvnost kraje oproti předešlému roku o necelých 40 procent. Celostátní meziroční pokles je 51 procent. O situaci informoval Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: „Rok 2020 začal z hlediska příjezdového cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji velmi slibně. V lednu a v únoru se v hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo o 15 tisíc návštěvníků více než ve stejném období vloni. Přesto nám koronavirová krize udělala tlustou čáru přes rozpočet. Návštěvnost našeho kraje i zbytku republiky potvrzuje, jak náročný rok za sebou turismus má." 

Podle náměstka Krkošky návštěvnost Moravskoslezského kraje meziročně klesla o 39,5 procenta. V hromadných ubytovacích zařízeních si v roce 2020 zaplatilo pobyt 615 685 hostů, což bylo o 400 061 méně než v roce 2019. 

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: „Čísla nám nepomohlo dorovnat ani uvolnění restrikcí v letních měsících, které vedlo k obrovskému zájmu o dovolenou v Česku. O více než pět procent vzrostl zájem o turistickou oblast Beskydy-Valašsko. Oblast Jeseníky-východ nalákala v červenci, srpnu a září oproti loňskému letnímu kvartálu o skoro devět procent více výletníků. Dokonce i celoroční průměrný počet nocí, kdy se u nás turisté zdrželi, se z loňských 2,8 zvýšil na celé 3 noci. Přesto se na turismu těch 128 dní, kdy bylo v minulém roce omezeno poskytování ubytovacích služeb, hodně podepsalo."

Moravskoslezský kraj i přes nepříznivou situaci v loňském roce uspořádá druhý ročník soutěžní ankety Ceny cestovního ruchu MSK. 

David Karčmář, ředitel destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism: "Také prostřednictvím této ankety bychom chtěli kvalitní projekty ocenit a subjekty v cestovním ruchu v této nelehké době alespoň trochu motivovat. O vítězích může až do 28. února rozhodnout také veřejnost svým hlasováním. Výsledky soutěže a výherci Cen cestovního ruchu 2020 budou zveřejněni letos na jaře 2021."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy