Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Umělci na Pustevnách připravují cirkus z ledu a sněhu, všechna díla budou k vidění od soboty

Beskydské Pustevny po roce opět lákají na sochy z ledu a sněhu. S ohledem na koronavirovou pandemii tentokrát organizátoři sochy neumístili do stanů, kde by byly chráněny před sluncem, ale zvolili expozici pod širým nebem.

Návštěvníci Pusteven mohou v těchto dnech sledovat partu umělců, kteří se pustili do vytváření soch z ledu a sněhu. Radost z krásných výtvorů mají především děti.

Anketa: Viděla jsem tady ledové kostičky. Pěkná je i ledová sedačka.
Dita Korčák Hrtusová, mluvčí společnosti Pustevny: “Ty ledy se připravují několik měsíců. I pro letošní ročník jsme nechali vyrobit okolo 40 tun ledu. Sochy budou umístěné tady různě na Pustevnách a budou rozmístěny v dostatečných rozestupech od sebe, aby se lidé u nich neshlukovali a budeme rádi, když se návštěvníci přijdou pokochat, protože ten účel je právě takový, aby měli v této nelehké době nějakou hezkou vzpomínku, aby viděli tu krásu ledových soch i za těchto podmínek, které jsou.”

Lidé mohou už teď obdivovat zhruba 80 metrů dlouhou sněhovou stěnu, ve které jsou vyřezány cirkusové postavy. Stěna se nachází kousek přímo pod sedačkovou lanovkou, ale dá se k ní přijít i pěšky.

Filip Lysek, sochař: “Tuto velkou stěnu děláme společnými silami a potom budeme společně stavět bloky ledu a sebe a až budeme mít vystavěno, tak si každý vyřeže nějakou sochu.”
Roman Mikuš, sochař: “Já tady vytvářím takového šaška do našeho společného tématu Cirkus.”

Sochaři jsou smíření s tím, že jejich díla nebudou mít dlouhého trvání. Podle předpovědi počasí by ale mohly lidem dělat radost i několik nejbližších týdnů.

Dita Korčák Hrtusová, mluvčí společnosti Pustevny: “Může se stát, že nám sochy během pár dní roztají, ale věříme, že přírodní podmínky nám budou přát a ty sochy tady budou k vidění co nejdéle.”

Všechna ledová díla by měli mít umělci hotova do soboty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy