Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stovky bezdomovců jsou i v mrazech venku ve dne v noci. O teplo nestojí

Lidé bez domova v těchto mrazivých dnech plní noclehárny a denní centra. Jejich služby denně využívá kolem stovky z nich. Další stovky ale zůstávají venku. V Ostravě-Porubě bezdomovcům nabízí pomoc i pracovnice sociálního odboru, které za nimi chodí do terénu.

V Ostravě žije zhruba 800 lidí bez domova. Jen v Porubě jich je kolem 40. Větší pozornost jim v těchto dnech, kdy teploty klesají hluboko pod nulou, věnují sociální pracovnice porubské radnice.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí: "Pokud jsou mrazivé dny, tak se je snaží motivovat k získání ubytování, nebo aby aspoň na noclehárně přespali. případně je odkážou na potravinovou banku, případně je odkážou na denní centrum, kde můžou dostat polévku, teplý nápoj."

Ne všichni lidé bez domova ale mají o pomoc zájem. Ti, kteří nejsou schopni dodržovat ubytovací řád, protože mají třeba problémy s alkoholem, zůstávají venku i v těchto mrazivých dnech.

Mají k tomu ale i jiné důvody. 

bezdomovec Rosťa: "Nemám moc rád lidi a tam ve městě je zmatek. Já se tady vykoupu i hadry si vyperu."

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru, MOb Ostrava-Poruba: "Spolupracujeme ale s Armádou spásy, která pomáhá těmto lidem a vlastně dává jim iglu tak zvané, kde lidé potom teda mohou strávit tady tento čas v zimě. Nejčastěji jsou za fakultní nemocnicí, jak je prádelna, nebo potom na výjezdu na Rudné."

Bezdomovcům pomáhá i Ostrava, která každým rokem spouští zimní program, kterým navyšuje počet lůžek v noclehárnách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy