Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autobusy i kamiony v příkopech, hromady sněhu. Náročný zimní týden zaměstnal hasiče po celém kraji

Sedm náročných dnů kvůli hromadám sněhu, kluzkým silnicím a následným nehodám - takto popisují hasiči Moravskoslezského kraje uplynulý týden. Zasahovali u několika desítek havarovaných kamionů, dodávek a dokonce i linkových autobusů. Mnohdy museli nasadit speciální techniku, do terénu vyrazily vyprošťovací speciály i několik silných automobilových jeřábů Demag/Terex z různých stanic HZS MSK.

Většina nehod, u kterých zasahovali hasiči, se ale podle mluvčího Petra Kůdely obešla bez vážnějších zranění. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Během čtvrtku 11.2.2021 hasiči například vyprošťovali v Kunčicích pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek) z příkopu nebezpečně nakloněný nákladní automobil s těžkým kontejnerem, plným železného šrotu. Zasahovaly zde dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Kopřivnice a Ostrava-Zábřeh, odkud mj. přijel automobilový jeřáb Demag/Terex a mobilní kontejnerová dílna. Ihned po příjezdu museli hasiči zajistit vozidlo v příkopu stabilizačními tyčemi Paratech proti převrácení a celý náklad několika pásy přikurtovat k nákladnímu vozidlu. Nehoda se obešla bez zranění." 

Vyprošťovací speciál Bizon musel v pátek dopoledne spěchat k nehodě linkového autobusu v bílovecké místní části Výškovice na Novojičínsku. Autobus tam sjel z cesty a skončil v příkopu. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Nehoda se obešla bez zranění. Zasahovaly zde dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Bílovec a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon a kontejnerová mobilní dílna. Hasiči museli před vytažením na silnici pomocí zadního navijáku Bizona odkopat pod autobusem hromady sněhu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy