Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích se za mrazu bruslí na přírodním kluzišti

  • Palkovice,

Mrazivé dny využili lidé v Palkovicích k vytvoření přírodního kluziště ve sportovním areálu. Přes den slouží ledová plocha především menším dětem, večer pak těm starším a dospělým k hokejovým utkáním.

Petr Gřes (Náš domov), zastupitel: “Už řadu let děláme kluziště pro děti a pro veřejnost, Palkovjany a lidi z blízkého okolí. Tahle ta plocha je víceméně nejvhodnější pro vytvoření ledové plochy, navštěvují ji malé děti i rodiče s dětmi, snažíme se jim ten život dělat v tuto dobu jednodušší a veselejší. Ten nápad vlastně vyšel už řadu let před letošním rokem. V prvním případě hasiči udělali plochu za školní budovou. Vzhledem k tomu, že je to oplocená část, je to v blízkosti školy, nebylo to úplně optimální a zvolili jsme tuhle tu plochu. Parta lidí, která se svolá, přijde, uklidí plochu, nastříkáme vodu společně s hasiči a pak každodenně a každonočně upravujeme postřikem a hrabáním tak, aby děcka druhého dne mohla znovu přijít a blbnout.

Kluziště využívají také Palkovičtí předškoláci.

Šimon Barabáš, předškolák: “Byl jsem tady s hokejkou a hrál jsem hokej a bylo to hodně zábavné.”
Monika Bebčáková, vedoucí učitelka MŠ Palkovice: “Chodíme s dětmi sportovat. Snažíme se využít každé příležitosti. Děti se seznamují s ledem a snažíme se děti vést ke zdravému životnímu stylu.”
Petr Gřes (Náš domov), zastupitel: “V letošním roce už máme tuhle tu plochu podruhé. Před třemi týdny byla krátká zima zhruba tři dny, přesto se nám podařilo tu plochu znovu nastříkat, no a nyní počasí nás vyslyšelo a doufáme, že minimálně 14 dní vydržíme a život bude veselejší. Je to veřejná plocha, je to veřejné prostranství, může přijít kdokoliv, samozřejmě za dodržení všech podmínek, která jsou v tuto chvíli a je to na zvážení rodičů a dětí, jak budou využívat veřejný prostor.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy