Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pasažéry i řidiče havarovaného autobusu uvěznil sníh, z přikopu je vytáhli hasiči

Další komplikované zásahy mají za sebou během víkendu profesionální i dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji. Naštěstí bez zranění vyvázlo sedm cestujících a řidič autobusu, který v obci Tichá na Novojičínsku v neděli 14. 2. havaroval a zapadl do příkopu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V neděli 14.2.2021 dopoledne museli hasiči v obci Tichá na Novojičínsku zachraňovat sedm cestujících a (osmého) řidiče z autobusu v příkopu, protože jim bránily ve vystoupení z dopravního vozidla hromady sněhu. Všichni vyvázli bez zranění. Hasiči po odkopání velké části zasněženého a ledového příkopu osvobodili všechny pasažéry a pak – bez dalšího poškození – vyprostili i autobus. Lidé mezitím odjeli náhradním autobusem."

Na místě zasahovaly dvě jednotky HZS MSK – z Kopřivnice a Ostravy-Zábřehu. Ostravští kolegové na místo museli přívézt automobilový jeřáb Demag/Terex. Na místo byli povoláni i dobrovolní hasiči z Frenštátu pod Radhoštěm. Šlo především o rychlou záchranu cestujících a řidiče. Tento zásah nebyl jediný komplikovaný o tomto víkendu, kde měly jednotky hasičů složitou situaci. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V sobotu večer se zapojily do vyprošťování osmitunového traktoru se zadní radlicí v příkopu ve Vražném (okres Nový Jičín), místní části Hynčice, dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Nový Jičín a Ostrava-Zábřeh, odkud mj. přijel vyprošťovací speciál Bizon a automobilový jeřáb Demag/Terex."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy