Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči buďte opatrní, na silnicích hrozí ledovka

Teploty se během následujících dní dostanou opět do plusových hodnot. V noci přitom budou ještě klesat pod nulu, to se sebou přinese velké riziko ledovky. Meteorologové už také vydali výstrahu pro prvních dvanáct hodin středečního dne. Stejně tak varuje i Ředitelství silnic a dálnic. Buďte na cestách velmi opatrní.

Faktickou hrozbu kluzkých silnic potvrzuje Český hydrometeorologický ústav, který veřejně varuje nejen Moravskoslezský kraj před nebezpečnou ledovkou na celém území. Výstražné informace ústavu platí od 17. 2. 2021 (00:00 hod.) do 17. 2. 2021 (12:00 hod.). Opatrnost je však na místě i mimo výstrahu. Střídání teplot je letos nezvykle časté, proto kromě ledovky vznikají silniční výtluky, se kterými bojují i pracovníci ŘSD.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Letošní zima patří mezi rekordní, nadstandardní vývoj ročního období je připraveno zvládat množství techniky speciálně určené ještě před sezónou. V rámci Moravskoslezského kraje bylo na silnice I. třídy vyčleněno 37 vybavených sypačů s radlicí, 10 nakladačů, 4 sněhové frézy, 4 šípové pluhy, 13 traktorů s radlicí a rezervní ledořez. Pro zimní údržbu řešenou dodavatelsky bylo předem naskladněno více než 15 000 tun soli a 1 500 tun inertního posypového materiálu."

Dispečeři sledují vývoj počasí a snaží se zasahovat vždy v předstihu i po vzniku obávaného přírodního jevu.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Sypače rozmetající sůl projíždí svěřené úseky preventivně, aby se co nejvíce dařilo předcházet kluzkým komunikacím. Náročnou službu nejbližších dnů lze očekávat na celém území Moravskoslezského kraje, nároky se budou stupňovat například v Beskydech na silnici I/56, nebo u Jablunkova či v Jeseníkách na silnici I/11."

Zimní údržba je v pohotovosti a zbývá jen poprosit řidiče o ohleduplné chování za volantem vozidel opatřených vhodnou výbavou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy