Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letečtí záchranáři mají za sebou náročný trénink na vyzvedávání pacientů z nepřístupného terénu

Ostravští letečtí záchranáři cvičili vyzvedávání pacientů z nepřístupného terénu. Spolu se záchranáři se tréninku zúčastnili také členové horské služby, kteří při těchto zásazích se záchranáři většinou úzce spolupracují.

Náročný výcvik ostravských leteckých záchranářů vyvrcholil tento týden. Zkoušelo se s náhradním vrtulníkem a instruktory firmy ATE, která je od nového roku provozovatelem LZS Ostrava.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi trénovanými speciálními činnostmi bylo vyzvednutí pacienta v nepřístupném terénu za použití různých transportních prostředků – sítě, vakuové matrace a záchranného trojúhelníku – pomocí palubního jeřábu."

Výcviku se zúčastnilo nejen 23 členů týmu LZS, tedy lékařů a zdravotnických záchranářů, ale také členové horské služby. Právě oni obvykle při komplikovaných zásazích v horském terénu s leteckými záchranáři úzce spolupracují.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Speciální činnosti využívají letečtí záchranáři několikrát ročně. Metodická cvičení této skupiny pracovníků se konají pravidelně, protože při reálných zásazích, v nichž se ohrožený pacient nalézá v obtížném terénu, musí práce posádky proběhnout precizně a bezchybně."

Techniku evakuace pacienta z nepřístupného terénu prostřednictvím transportního prostředku přitom použili záchranáři letos už dvakrát.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Členové týmu LZS rovněž prošli opakovacím výcvikem pro noční lety, při nichž jsou využívány specifické postupy práce, stejně jako speciální brýle pro noční vidění."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy