Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Série ranních nehod zaměstnala hasiče i záchranáře, do Petřvaldu musel vrtulník pro mladou ženu v kritickém stavu

K šesti dopravním nehodám musely vyrazit týmy záchranářů v pondělí 22. února ráno. V rukou zdravotníků skončilo celkem deset osob, některé z nich museli vyprostit hasiči.

Tři dopravní nehody na Novojičínsku, dvě na Karvinsku a jedna v Ostravě. Velmi rušné ráno zažily týmy zdravotníků a hasičů. První nehoda se stala po půl sedmé ráno u sjezdu na dálnici D48 u Příbora-Prchalova. Střetl se tam osobní automobil s dodávkou. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Zasahovala zde jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Kopřivnice, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Příbora. Hasiči vyprošťovali dva zraněné řidiče obou vozidel pomocí hydraulických nástrojů. Oba byli transportováni do Fakultní nemocnice, řidič osobního automobilu vrtulníkem LZS, druhý sanitkou." 

K další nehodě vyjeli hasiči do Orlové. Na ulici Dr. Tyrše narazilo do stromu osobní auto Suzuki Swift.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Nehoda si vyžádala dvě zranění. Zasahovaly zde dvě jednotky HZS MSK – ze stanic v Orlové a Karviné. Hasiči museli opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů zraněnou a zaklíněnou spolujezdkyni, zraněný řidič dokázal opustit havarované auto sám."

Nejvážnější z těchto ranních nehod se stala po deváté hodině v Petřvaldu na Novojičínsku. Střetlo se tam osobní auto s nákladním vozidlem. Dvě osoby zůstaly zaklíněny. Na pomoc jim přijely jednotky hasičů z Kopřivnice, z Ostravy-Jihu a také jednotka hasičů z mošnovského letiště.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Žena neznámé totožnosti byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil mnohočetná poranění v oblasti hlavy, stav pacientky byl kritický. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji tým letecké záchranné služby transportoval vrtulníkem do Fakultní nemocnice Ostrava. Do téhož zdravotnického zařízení byl předán rovněž třiadvacetiletý muž. Po havárii byl krátce v bezvědomí, s posádkami ZZS však již později komunikoval. Utrpěl poranění v oblasti páteře a jevil známky otřesu mozku. Péči a přepravu do nemocnice mu poskytla lékařská posádka ze základny v Mošnově."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků