Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj opět podpoří sociální podniky v regionu, rozdělí mezi ně 3 miliony korun

Moravskoslezský kraj oznámil, že i tento rok rozdělí 3 miliony korun firmám v regionu, které se věnují sociálnímu podnikání. každoročně podporuje už od roku 2016. Získané peníze mohou použít na nákup vybavení i na investiční akce, které se sociálním podnikáním souvisí.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast: „Koronavirová krize sice v krajském rozpočtu způsobila výrazný propad, přesto chceme i v tomto roce sociální podnikání podpořit. Je nesmírně důležité pro místní rozvoj, a hlavně vytváří pracovní příležitosti pro lidi se zdravotním, sociálním nebo kulturním znevýhodněním. Chceme podporovat aktivní podnikatele, kteří nemyslí jen na zisk, ale dávají své činnosti i přidanou hodnotu a sociální přesah.“

O podporu mohou požádat jen sociální podniky sdružené v Klastru sociálních inovací a podniků (SINEC), se kterým Moravskoslezský kraj dlouhodobě spolupracuje.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast: „Tři miliony korun poskytl Moravskoslezský kraj na sociální podnikání i v minulém roce, kdy celkem 17 sociálních podniků získalo příspěvek na profesionální úklidový stroj, šicí stroje, vybavení prádelny nebo například na profesionální frézu. Tyto dotace mají velký význam a pomáhají naplnit veřejně prospěšné cíle. Náš kraj je v oblasti podpory sociálního podnikání lídrem a věřím, že tomu tak bude i do budoucna."

Sociální podniky mohou své žádosti do dotačního programu Podpora sociálního podnikání v Moravskoslezském kraji na rok 2021 předkládat od 29. března 2021 do 7. dubna 2021.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků