Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 22. 2. 2021

"V daný okamžik jsme na tom z pohledu České republiky jako jedni z nejlepších." I tato slova zazněla v úvodu pravidelného brífinku po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje od hejtmana Iva Vondráka (ANO). Jedním dechem ale dodává: "Narůstá počet nemocných. Opět jsme se odrazili ode dna, už nám to stoupá a už to je to trend, není to jen náhodný výkyv. Problém je v tom, že v tom, že mnohem rychleji a razantněji narůstá počet obsazených lůžek JIP a s plicní ventilací." Jako vždy nabízíme záznam brífinku, který proběhl v pondělí 22. února v 15 hodin.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Stále nám bohužel mírně stoupá, ale stoupá, sedmidenní incidence, což samozřejmě znamená, že virus je s námi a v podstatě ještě máme spoustu věcí, které budeme muset vyřešit, abychom boj s epidemií vyhráli. Nákaza postupuje od západu směrem na východ, takže lze očekávat, že asi dříve nebo později dojde k nám. Hrajeme o čas, je třeba v maximální možné míře proočkovat a samozřejmě musíme být připraveni na případnou péči, kterou budeme muset poskytovat lidem především na jednotkách intenzivní péče. 

Hejtman zmínil, že se objevují ohniska v mateřských a základních školách, což podle něj komplikuje domluvu s vládou. V plánu bylo, že se školy otevřou pro maturanty a deváté ročníky. Podle něj se také začíná připravovat očkování učitelů. 65 procent pozitivních případů je podle hejtmana prokázáno jako britská mutace koronaviru. V jednání na vládní úrovni je proto případné prodloužení karantény z 10 na 14 dnů. Hejtman také hovořil o tom, že díky očkování poklesla nemocnost zdravotního personálu. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Dobrá zpráva je, že v našich sociálních zařízeních je klid. Jednoznačně se potvrzuje pozitivní vliv očkování, ten pokles je velmi zjevný. Blíží se to v některých domovech až k nule." 

Moravskoslezský kraj má k pondělku proočkováno 57 628 dávek vakcín - po Praze a Jihomoravském kraji je to nejvíce v republice. Do regionu v úterý dorazí 9 362 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech. Od začátku března má pravidelně jednou za týden přicházet 11 700 dávek této vakcíny. Zkomplikovala se ale situace s vakcínou Moderna, se kterou chybí proočkovat druhou dávkou 610 lidí. Je proto možné, že se kraj domluví s některým dalším na výměně vakcín. 

Od 1. března začnou v regionu očkovat praktičtí lékaři, k dispozici by měli mít vakcínu AstraZeneca.

Více v záznamu brífinku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků