Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniora na kole srazilo auto, ani přes okamžitou pomoc svědka nehodu nepřežil, řidič od nehody ujel

Záchranáři i hasiči museli v úterý 23. února vyjet na pomoc sedmašedesátiletému cyklistovi, který se srazil s autem. Nehoda se stala v obci Mosty u Jablunkova. Operační středisko na místo vyslalo posádku rychlé lékařské pomoci z Třince a také jednotku místních dobrovolných hasičů.

Pomoc muži začal ihned po nehodě poskytovat svědek události. Následně mu po příjezdu pomohli hasiči. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Nepřímou srdeční masáží za podpory léků, řízenou plicní ventilací a dalšími opatřeními se pokoušeli obnovit krevní oběh. Přes tři čtvrtě hodiny trvající snahu se nepodařilo postiženému pomoci a zasahující lékař nakonec musel konstatovat jeho smrt. Pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl."

René Černohorský, mluvčí PČR: "Pětadvacet minut po desáté hodině dopolední 23. února 2021 došlo v katastru obce Mosty u Jablunkova k smrtelné dopravní nehodě cyklisty. Jak bylo následně zjištěno, tak 67letý muž z Frýdku-Místku jel ve výše uvedené době na svém jízdním kole po silnici II. třídy číslo 474, přičemž u jednoho ze zdejších rodinných domů byl sražen řidičem osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Fabia. Po nárazu a pádu na zem utrpěl cyklista poranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Řidič automobilu po dopravní nehodě nezastavil, neposkytl sraženému muži první pomoc a odejel ve směru k hraničnímu přechodu se Slovenskem. Po oznámení daného případu se na místo dostavili nejen policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku, ale také i frýdeckomístečtí kriminalisté. Po chvíli byl předmětný automobil, který měl účast na smrtelné dopravní nehodě, vypátrán službu konající autohlídkou z Obvodního oddělení v Jablunkově, a to v obci Mosty u Jablunkova. Ve vozidle ani v bezprostředním okolí nálezu automobilu se nezdržovala ani nepohybovala žádná osoba a po řidiči vozu bylo okamžitě vyhlášeno pátrání. Chvíli před osmnáctou hodinou podvečerní 23. února tohoto roku byl na základě prověřování celé tragické události zadržen 28letý muž z Frýdeckomístecka, se kterým byly následně prováděny nutné procesní úkony, po kterých byl v pozdních večerních hodinách téhož dne umístěn do policejní cely v budově třineckých policistů. Celá záležitost je nadále intenzivně prošetřována a prověřována ze strany frýdeckomísteckých policistů a kriminalistů pro důvodně podezření z naplnění skutkových podstat přečinů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy