Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlna nakažených ze západu Česka dorazila do Moravskoslezského kraje. Lidi mířící do Polska čeká bez negativního testu nebo očkování karanténa

Během úterý 23. února bylo v Moravskoslezském kraji pozitivně testováno 1578 lidí, vyplývá to ze statistik, které ve středu zveřejnil hejtman Ivo Vondrák. Oznámil také, že vlna Covid-19 dorazila do našeho regionu, důkazem jsou výrazné nárůsty ve všech ukazatelích.

Hejtman ve středu zveřejnil také aktuální stav připravenosti nemocnic v kraji. Ze zdravotnických statistik vyplývá, že počet lůžek ARO/JIP v regionu je ze tří čtvrtin obsazen. O něco lépe je na tom procentuální počet obsazených lůžek Standard. Ve statistikách jsou jasně vidět pozitivní dopady očkování lékařů, o nichž mluvil hejtman na pondělním brífinku. Aktuálně chybí kvůli covidové pozitivitě nebo nemoci 29 z celkového počtu 3087 lékařů. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezkého kraje: "Data ze včerejšího dne svědčí o jediném. Vlna nakažených COVID19 postupující od Západu dorazila i do našeho kraje. Výrazné nárůsty ve všech ukazatelích jsou toho důkazem."

V průběhu středečního odpoledne se objevila zpráva, že cestující z Česka a Slovenska, kteří přijedou do Polska, se budou muset od soboty prokázat negativním testem na Covid-19, případně doložit absolvovaná dvě očkování vakcínami proti covidu. Podle České televize, která zprávu zveřejnila, je toto opatření součástí zpřísnění restrikcí kvůli další vlně šíření koronaviru v Polsku a oznámil ho tamní ministr zdravotnictví.

Zjišťujeme další podrobnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy