Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilci si zaplavali ve vysekané díře v karnevalových maskách

Parta otužilců se sešla v sobotu odpoledne na břehu Žermanické přehrady. Pochvalovali si nejen sluníčko, ale také teplotu vody. Pro vstup si museli v ledu vysekat a vyřezat díru.

Roman Švancar, otužilec: “Tak počasí, to u každé naší akce vychází pravidelně. Je to taková jenom akcička malinká při skoro rozloučení se sezonou. Už nám to slunko vychází, teploty už pomaličku porostou nahoru, voda je zatím ještě v tom ideálním stavu 1,2 stupně Celsia, takže jenom tak pro radost."

Otužilci tentokrát svou akci pojali karnevalově, když šli do ledové vody v maskách.

Roman Švancar, otužilec: “Nemá to téma, nemá to žádný podtext, takže kdo co vymyslel, jednoduché, vtipné. Budeme mít potom samozřejmě vyhodnocení nejhezčí masky a nejhezčí dvojice.”

Koupání v ledové vodě není pro každého. Důležitá je příprava a postupné otužování.

Anketa: “Já jsem přijela z Havířova. Jezdím tedy se otužovat na Žermanickou přehradu, jezdím do Frýdku na Ostravici a vlastně i na okolní vodní plochy. Otužuju se druhou sezonu. Začala jsem na podzim trošku pozdě, ale ale chytlo mě to a poznala jsem taky spoustu spoustu fajn lidi u vody, jak na přehradě, tak na řece a spoustu výborných lokalit na koupání. Pod ty 4 stupně už je to studené, ale je na pohodu. Opravdu po dvou sezonách poctivého chození do vody dvakrát třikrát týdně pro už je to na pohodu. já si zaplavu, nestojím v té vodě, nenosím neoprenové doplňky, jenom obyčejné boty do vody, žádné rukavice a musím říct, že třeba ruce po těch dvou sezonách se mi velice dobře prokrvují. Takže běžně v zimě nenosím rukavice.”
Anketa: “Chodím plavat pravidelně a jo je to pohoda, je to super. Otužování je perfektní věc. Bereme i vnuka. Jde poprvé s námi do vody, tak uvidíme, jestli to zvládne.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy