Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba se pustí do rekonstrukce chodníků a silnic. Jsou plné výtluků

V Ostravě-Porubě se co nevidět pustí do oprav komunikací. Loni se v obvodu podařilo zrekonstruovat 10 tisíc metrů čtverečních chodníků a silnic 3. tříd. Opravy se plánují podle rozšířeného digitálního pasportu, který řeší zejména jejich stav.

Poruba každým rokem navyšuje počet chodníků, které chce opravit. Letos začne na náměstí Jana Nerudy a poté má naplánovanou rozsáhlou rekonstrukci páteřního chodníku na ulici Bedřicha Nikodéma na Novém Pustkovci.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Víme, že nejvíc oprav právě je nutných na 7. a 8. obvodě a Novém Pustkovci. Tam opravdu dlouhodobě ty chodníky byly v zanedbaném stavu."

V nevyhovujícím stavu je delší dobu také chodník na Vřesinské ulici. S jeho opravou, která si vyžádá i částečné omezení dopravy, by se mělo začít už na přelomu dubna a května.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: "My odstraníme asfaltový povrch a nahradíme ho dlažbou. Celou tuto akci bude provádět naše technická četa. Doprava bude v úsecích, které se budou opravovat, svedena jenom do jednoho jízdního pruhu."

Radnice počítá také s rekonstrukcí komunikací 3. tříd, které má ve své správě. Vlastními silami to ale nezvládne.

Opravy silnic se prodraží. Letošní mrazivá zima způsobila to, že silnice jsou plné děr výtluků

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: "Ty opravy budou jako náročnější. Myslím minimálně časově, ale i finančně. Výtluky na silnicích samozřejmě nebudeme opravovat jenom my, protože jich máme velké množství. Bude to pro nás dělat externí firma."

Poruba se stará o zhruba 60 kilometrů silnic a s jejich opravami začne hned na jaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy