Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z centra Ostravy zmizí černá skládka. Zatím se hledají majitelé pozemků

Až 25 vlastníků má pozemek na rohu ulic Rovná a Úprkova v Ostravě-Přívozu, kde se momentálně nachází velká nelegální skládka. Tu by chtěla radnice Moravské Ostravy a Přívozu zlikvidovat. Bez jejich souhlasu to ale nepůjde.

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz chce zvelebit neutěšený prostor vedle Waldorfské školy v Ostravě-Přívozu. Lidé ho zasypali vším, co už nepotřebují. Na obří černé skládce tak najdete rozbitá okna, staré ledničky, pračky, pneumatiky a další odpad.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My se dlouhodobě snažíme zbavovat se různých nelegálních skládek v našem obvodě a jsou dvě, které jsou takové velmi velké, s kterými si dlouhodobě obvod nevěděl rady. Jedna je na Muglinovské a druhá u školy Waldorfská. U té školy waldorfská je ještě jako kdyby naší nevýhodou, že vlastně nevlastníme ani ty pozemky.”
Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Pokusíme se tyto pozemky vykoupit tak, abychom s tím územím mohli vůbec něco dělat. V podstatě tam kdysi stály garáže."

Cena za celý pozemek se odhaduje na zhruba půl milionů korun, vyšplhat by se ale mohla až na dvojnásobek.

Pokud se radnici podaří vypátrat všechny majitele a vykoupit veškeré pozemky, v budoucnu by tady mohl vzniknout park a dětské hřiště

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Je to pozemek, který může být v budoucnosti cenný, ale pro nás teď je důležité to, aby ty děti si tam nehrály, aby to nehyzdilo to okolí."

Zatímco někteří majitelé pozemků souhlasí s nabízenou výkupní cenou, jiní si řekli o mnohem vyšší částky. Pět vlastníků se zatím neozvalo vůbec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy