Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plně naložený kamion se málem převrátil na rodinný dům ve Vendryni, řidič zabloudil podle navigace

Jel podle navigace, zabloudil a v úzké uličce ve Vendryni se málem převrátil na rodinný dům. Zbloudilý maďarský kamion vyprošťovaly v noci ze středy na čtvrtek ve Vendryni tři jednotky hasičů. Bulharský řidič vyvázl bez zranění a po vyproštění mohl dokonce bez problémů pokračovat dál v cestě.

Bulharský řidič slepě věřil navigaci a nečekaně zajel do rodinné zástavby ve Vendryni.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Sjel zde do příkopu a nebezpečně se naklonil k jednomu z domů. Řidič, který vyvázl bez zranění, tvrdil, že jej na úzkou silnici do místní vendryňské části Bystřické Zadky dovedla navigace."

Nehoda se stala ve středu o půl jedenácté večer. Kamion z Maďarska byl naložen 24 tunami rudného granulátu. Vyprostit ho přijely tři jednotky hasičů z Třince, Frýdku-Místku a Ostravy-Zábřehu. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Z Ostravy přijel automobilový jeřáb Demag/Terex s mobilní kontejnerovou dílnou. Z Frýdku-Místku přijel vyprošťovací automobil na podvozku Tatry 815, ale ten nemusel být díky šikovnosti zasahujících hasičů nakonec využit. Nakloněný návěs hasiči ihned po příjezdu zpevnili stabilizačními tyčemi a ořezali větve pro bezpečnou manipulaci automobilovým jeřábem, který jej nazvedl a položil na komunikaci. "

Samotné vyproštění zabralo hasičům asi hodinu. Během nehody ani zásahu neunikly z kamionu žádné provozní kapaliny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy