Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muže v lese zranil padající strom, do nemocnice ho transportoval vrtulník. Záchranáři na kamenité cestě píchli kolo sanitky

Záchranná akce zorganizovaná na pomoc zraněnému muži proběhla v úterý 9. března v lese v katastru Odry-Klokočůvek. Muže ve středním věku zranil během kácení padající strom.

video: HZS MSK
Stáhnout video

Událost se stala v úterý 9. března dopoledne. Na místo vyrazili záchranáři spolu s hasiči, na pomoc přiletěl i vrtulník LZS Ostrava. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči se za mužem vydali zhruba půl kilometru těžce přístupným lesním terénem nahoru do kopce. Na cestě zpět – krátce před polednem - mj. pomohli umístit muže do podvěsu vrtulníku a také snést vybavení ZZS MSK. U cesty ještě vyměnili píchlé kolo na vozidle zdravotníků po jízdě kamenitým terénem. Zasahovaly zde dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Vítkov a Bílovec, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Oder."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Sedmačtyřicetiletý muž by stromem zavalen při kácení, a to ve značně obtížně přístupném terénu. Z vrtulníku letecké záchranné služby byl proto po rekognoskaci místa do prudkého svahu vysazen lékař. Prvotní vyšetření pacienta ukázalo na vícečetná poranění v oblasti končetin, pánve a páteře. Komunikoval, ale jeho stav se jevil jako vážný. Zasahující lékař zajistil prvotní ošetření, zajištění pánevním pásem a uložení do vakuové matrace. Poté byl za pomocí transportního vaku vyzvednut vrtulníkem a přepraven na místo mezipřistání. Záchranáři provedli další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče. Pacient byl vzdušnou cestou transportován do Ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče týmu tamního urgentního příjmu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy