Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důvěřivá seniorka naletěla podvodníkovi, muž za své "služby" inkasoval přes 100 tisíc korun

80letá žena z Karvinska se stala obětí podvodníka, který jí slíbil vyřešit problémy. Na starší ženu se podle policie cíleně zaměřil s úmyslem vylákat z ní peníze.

Empatický, chápavý, zdvořilý a působí velice důvěryhodně - takto policii starší žena popsala třiapadesátiletého muže, který od ní vylákal úspory. Přesvědčil ji, že zařídí i nemožné. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Dnes již obviněný (53) seniorce pod legendou slíbil, že jí pomůže s umístěním blízké osoby do zdravotnického zařízení. Důvěřivá paní, která přišla o své životní úspory měla zato, že „dobrodinec“ jí pomůže v nelehké životní situaci. Podezřelý nezůstal jen u slibu vyřešení jednoho problému, nadto ženě měl přislíbit budoucí se vypořádání i problémovým sousedem." 

Nic ale nebylo zadarmo. Muž za své služby zinkasoval přes 100 tisíc korun, které mu důvěřivá žena svěřila. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "V uplynulých dnech komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelému muži sdělil obvinění ze spáchání zločinu podvodu. Obviněný muž byl v minulosti již třináctkrát soudně trestnán. Jeho trestná činnost byla převážně majetkového charakteru, kterou se dopouštěl vůči osobám vysokého věku. V současné platnosti nouzového stavu je podezřelý muž ohrožen trestem odnětím svobody na dvě léta až osm let."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy