Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři roky vězení za pokus o vypálení policejní stanice se žháři zdají moc přísné

Krajský soud v Ostravě se bude zabývat odvoláním v případu žhářského útoku na policejní oddělení v centru Havířova. Pachateli se totiž zdá tříleté vězení příliš přísným trestem.

K nebezpečnému útoku došlo loni 8. září. Před 16. hodinou přišel do budovy Obvodního oddělení Policie ČR muž s kanystry, ze kterých začal v prostoru recepce vylévat benzin. Současně křičel, že to tam zapálí. V tom mu policisté rychlým zákrokem zabránili. Policejní mluvčí vyhrocenou situaci tehdy popisovala takto:

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: “V prostorách vestibulu a recepce benzin začal rozlévat nejen po stole, koberci ale i po stěnách. Zapalovač měl připravený v kapse kalhot. Policisté na nic nečekali a ihned zareagovali. Důvodně podezřelého, aniž by stačil zapalovačem škrtnout, zpacifikovali.”

Prostor recepce byl plný benzinových výparů a k požáru stačilo málo. Na místě proto zasahovali hasiči, kteří benzin zneutralizovali a budovu vyvětrali.

Případem se nyní zabýval soud, který zohlednil vysokou nebezpečnost. Případný požár mohl mít mnoho obětí mezi policisty i civilními návštěvníky stanice. Soud také vzal v potaz problémy obžalovaného s alkoholem. Už dříve přišel kvůli řízení v opilosti o řidičský průkaz a policisté ho pod vlivem alkoholu přistihli i toho dne dopoledne. Ve zlosti a opět v opilosti se jim pak přišel mstít s benzinem na služebnu.

Jan Chowaniec, místopředseda Okresního soudu v Karviné: “Obžalovaný byl odsouzen k trestu 3 let nepodmíněně do věznice s ostrahou. Současně mu byl uložen trest propadnutí věci a ochranné léčení.”

Rozsudek není pravomocný, protože se obžalovaný odvolal ve snaze docílit mírnějšího trestu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy