Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Ředitelé ZUŠ v kraji jsou s online výukou spokojeni

A teď zjistíme, jak vypadá online výuka na základních uměleckých školách v našem regionu. Informace nám přinese telemost s ředitelem Základní umělecké školy v Rýmařově.

Jak to je u vás s výukou? Musíte ve sto procentech zajistit distanční výuku tak jako jiné školy?

Jiří Taufer, ředitel ZUŠ Rýmařov: "Samozřejmě, ano, na tom není vůbec důvod něco měnit. Je to úplně stejné jako u všech škol, které zřizuje Moravskoslezský kraj. Takže ano, v ZUŠ v Rýmařově zajišťujeme stoprocentně výuku tak, jako by děti chodily do školy normálně a prezenčně."

Které obory se distančně vyučují lépe a se kterými je to horší?

Jiří Taufer, ředitel ZUŠ Rýmařov: "Víte, na tuhle otázku, podle mě, nelze zas až tak úplně jednoznačně odpovědět. Ona je spíš otázka, jak šikovní jsou, kteří učitelé a jaké podmínky svým kolegům zajistí ředitelé škol. On každý učitel a každý ředitel samozřejmě vidí ty největší problémy někde jinde a je prostě otázka, jak si to která škola zařídí. Takže já, jako hudebník, vidím největší problémy v zajištění fungování kapel a orchestrů. Ale zase třeba nejméně metodického materiálu je zřejmě pro obor taneční."

Umíte odhadnout jak tento výpadek prezenční výuky poznamená životy a kariéry vašich dětí?

Jiří Taufer, ředitel ZUŠ Rýmařov: "Ano to s tím právě souvisí, víte, pokud škola funguje i on-line v dobré kvalitě, tak ten výpadek prezenční výuky, podle mě, nemůže mít dopad vůbec žádný. Já třeba u nás v Rýmařově musím s hrdostí prohlásit, že moji kolegové se s distanční výukou poprali takovým způsobem, že oni opravdu tu školu nesmírně podrželi a musím říct, že v podstatě po roce trvání distanční výuky zajišťujeme tu výuku v podstatě v úplně stejné kvalitě jako kdyby ty děti chodily do školy prezenční. Takže já si troufám tvrdit, že Rýmařovské děti žádný výpadek nepociťují a že do budoucna to pro ně nebude znamenat vůbec nic."

Konzultujete své problémy s ostatními ZUŠkami v našem regionu?

Jiří Taufer, ředitel ZUŠ Rýmařov: "Rozhodně ano, bez těch konzultací a bez nějakého zasíťování bychom nebyli schopni vůbec se hnout z místa. Tím jak neexistují žádné metodické scénáře jak postupovat v době distanční výuky, tak si školy prostě musí pomoct samy a bez debaty, bez diskuzí, bez inspirace a sdílení nějakých nápadů, postupů, metodiky, didaktických pomůcek, tak to prostě není možné. Čili ano, je to, podle mě, v tuto chvíli jediná a určitě nejlepší cesta, jak distanční výuku na základních uměleckých školách zvládnout."

Jednou větou vaše přání do budoucna, prosím?

Jiří Taufer, ředitel ZUŠ Rýmařov: "Možná se to bude zdát divné, ale já jsem spokojený. Tím jak škola funguje, tak vlastně nás distanční výuka nijak nerozházela. Moje přání je, ať je umělecké vzdělávání zachováno, ať je to distančně nebo prezenčně."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy