Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Jih prodá zajímavé pozemky. Vzniknout by na nich mohly byty, kanceláře, nebo akvapark

Radnice Jihu Ostravy chce zlepšit život v obvodu. Rozhodla se proto nabídnout k prodeji některé pozemky, které leží ladem a v budoucnu by se mohly změnit v atraktivní místa nejen k bydlení, ale také například ke sportovnímu využití.

Městský obvod Ostrava-Jih chce nabídnout k prodeji hned tři zajímavé pozemky. Záměrem radnice je podpořit jeho další rozvoj. 

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Domníváme se, že tady chybí několik občanských vybaveností. Proto jsme připravili, nebo máme záměr vyhlásit 3 lokality pro možné investory. Jako první už teď na březnovém zastupitelstvu je plocha naproti radnice na ulici Plzeňská."

Jde o pozemek o velikosti 10 tisíc metrů čtverečních, který má výborné napojení jak na tramvajovou, tak na autobusovou dopravu včetně meziměstské.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Navíc vlastně nově celé to území je možné napojit i z ulice Pavlovovy, takže i pro automobily je tato lokalita poměrně dobře dostupná. Tím, že se nacházíme v poměrně rušné křižovatce, tak nepředpokládáme rezidenční projekt, spíše nějakou multifunkční budovu kancelářskou, zdravotní středisko eventuálně soubor několika menších budov, které by tady mohly vyrůst."

Pokud vše půjde dobře, prodej by se mohl uskutečnit ještě letos.  Dalším pozemkem, který by radnice ráda prodala, je bývalé hřiště FC Ostrava-Jih v Zábřehu.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Kde bysme rádi, aby tam investor vystavěl buď bazén, nebo tělocvičnu, případně nějaký vodní svět.“


Nové byty by mohly vzniknou prodejem pozemku na ulici Středoškolská.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy