Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Průjezdu Stříteží bude lepší se do srpna zdaleka vyhnout. Cestáři tam začnou opravovat povrch silnice

Na už tak přetížené silnici skrz Střítež na Třinecku se budou od pondělka vytvářet dlouhé kolony, když tam bude kvůli opravě asfaltového povrchu vozovky doprava vedena kyvadlově pomocí semaforů.

Silničářům nezbývá nic jiného, než silnici opravit i za cenu dočasného omezení průjezdu. 

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Od pondělí 22. 3. 2021 bude zahájena plánovaná oprava silnice I/68 v úseku Střítež–Rakovec. Ředitelství silnic a dálnic ČR zareagovalo na množství silničních poruch komplexním řešením v podobě celkové rekonstrukce povrchu mezi kilometry 3,8 a 6,2. Předmětem oprav v délce 2,4 kilometru je odstranění provozních škod, mezi které patří staré vysprávky, četné trhliny, trvalé deformace, vyjeté koleje anebo ztráta makrotextury. Zmíněné závady vznikly v průběhu zatěžování komunikace prostřednictvím osmi tisíc automobilů denně, což je součet z roku 2016 a dnes je frekvence aut vyšší."

Protože stavba posledního úseku obchvatu Třince od Nebor po Třanovice je zhruba ve své polovině, vede tranzitní doprava mezi Frýdkem-Místkem a hranicí se Slovenskem právě přes Hnojník a Střítež. Silnice je tam pouze dvoupruhová, proto bude kyvadlová doprava znamenat minimálně několikaminutové zdržení. Ve špičkách se však budou vytvářet dlouhé kolony. Motoristům se proto doporučuje průjezdu Stříteží se vyhnout. 

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Během opravy provoz povede vždy po nedotčené části silnice I/68, nejčastějším uspořádáním bude jeden volný kyvadlový pruh řízený semaforem v obou směrech. Projekt zahrnující výměnu asfaltového souvrství včetně sanace podloží v místech se sníženou únosností potrvá do léta, ukončení všech oprav předpokládáme v srpnu letošního roku. Cena rekonstrukce vychází na cca 35,7 milionu Kč bez DPH."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy