Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba posledního úseku hlavního tahu na Slovensko je ve své polovině

Ani mrazy v minulých dnech nezastavily stavbu nové rychlostní silnice, která spojí Slovensko s dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem. Aktuálně se tam staví několik mostů a mimoúrovňové napojení na dálnici.

Čilý stavební ruch mohou pozorovat motoristé, kteří projíždějí úsekem, kde se staví poslední část obchvatu Třince. Jde o rychlostní silnici I/68, která spojí hlavní tah na Slovensko s dálnicí D48 poblíž Třanovic. V budoucnu by mohla být prodloužena směrem na Havířov a dále až k Bohumínu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Práce na třetím úseku obchvatu Třince intenzivně pokračují a to i v zimním období. Stavba silnice I/68 Třanovice - Nebory nyní pokračuje v absolutním nasazení přes všechny dosavadní překážky způsobenými především pandemii koronaviru a také dlouho blokovanou demolicí posledního domu. Na hlavní trase momentálně probíhají konsolidační násypy a pracuje se na konstrukcích mostu. Konkrétně se stavbaři věnují například betonáži základů, svařování, armování nebo vrtání pilot. Mezi sněhovou pokrývkou se provádějí také práce na některých přeložky inženýrských sítí.”

Aktuálně budovaný úsek je dlouhý 5,5 kilometru. Na trase bude několik mostů přes silnice, vodní toky a železnici. Předpokládané náklady činí 2 miliardy korun.

Obyvatelka Stříteže: “To tu je fakt hrozné. Tu kolikrát nejde vůbec přejít přes tu cestu.”

Hotovo by mělo být příští rok na jaře. Termín vyhlížejí především obyvatelé Stříteže, Hnojníku a Ropice. Nová silnice totiž z obcí odvede veškerou tranzitní kamionovou dopravu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy