Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trh práce zaplavují horníci z končících šachet, kteří jsou pro firmy výhodní

Na trhu práce se v současné době objevuje větší počet zkušených a kvalifikovaných pracovníků. Pocházejí z dolů, které končí těžbu. Pro firmy jsou horníci výhodní i finančně.

Po Dolu Lazy v Orlové v těchto dnech končí horníci ze dvou karvinských šachet. Jedná se o Doly ČSA a Darkov. Většina zaměstnanců odchází z OKD úplně, menší skupina se přesunuje na jiné šachty a část bude pracovat na likvidaci dolů .

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “Naši personalisté mají za sebou informační pohovory s těmi zaměstnanci, kteří budou opouštět společnost OKD ke konci února. Celkem se jedná o 1770 lidí, z toho 493 bude i nadále pracovat pod státním podnikem Diamo a ten zbytek je připravován k rozvázání pracovního poměru.”
Miroslav Vohnout, důlní technik OKD: “Na OKD dělám asi 32 roků. Pracuji jako důlní technik a počítám kolem 19. února se stěhujeme na lokalitu ČSM-Sever, kde budeme pokračovat ve vybavování porubů.”

Horníci v těchto dnech doslova zaplavují trh práce. O propuštěné havíře i povrchové pracovníky má zájem minimálně osm desítek firem, které ocení jejich zkušenosti, kvalifikaci a finanční výhodnost.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “Samozřejmě v plném proudu je projekt Nová šichta, do kterého se naši zaměstnanci hlásí, což jsme samozřejmě rádi a my jim aktivně pomáháme s hledáním nového uplatnění.”

Konec těžby a propuštění přináší zaměstnancům řadu problémů, které musí řešit.

Miroslav Vohnout, důlní technik OKD: “Tak víceméně komplikace jsou v neobjasněnosti toho co bude nadále pokračovat. Jde třeba o vyplácení příspěvku 8000 korun, jestli je to zdaněné či nezdaněné, jak to bude v případě nemocenské, v případě, když nastoupím na úřad práce a tak dále.”

Karvinské doly ČSA a Darkov ukončí těžbu na konci února.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “K prvnímu březnu dojde také k předání Dolu Darkov a Dolu ČSA státnímu podniku Diamo a my ke konci února plánujeme symbolicky z těchto dvou dolů vyvézt poslední vozík uhlí.”

V celém revíru zůstanou činné pouze Doly ČSM Sever a Jih ve Stonavě. Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy