Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminalisté zadrželi gang, který na Třinecku vykrádal rodinné domy, firmy a další objekty

Několik měsíců vykrádala šestice mužů na Třinecku co mohla. Rodinné domy, chaty, výrobní haly, hospodářská stavení i garáže. Při jedné z posledních krádeží na konci loňského roku spadla klec a policisté povedený gang chytili. Celková škoda ještě nebyla vyčíslena, ale už teď přesahuje půl milionu korun.

V říjnu a prosinci loňského roku se vloupali do novostavby rodinného domu a výrobní haly na Třinecku. Jenže za sebou zanechali dostatek důkazů na to, aby je policisté chytili. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Šestice mužů si měla odnést větší množství nářadí za skoro 200.000,-Kč. Mezi odcizenými věcmi se nacházel například kompresor, jehož hodnota dosahovala částky 100.000,-kč, nebo 15 ks přepravek s asi 150 kusy obráběcích nožů."

Při domovní prohlídce u jednoho ze zlodějů pak kriminalisté objevili velké množství i jiných kradených věcí. Díky tomu se jim tak podařilo rozkrýt ještě rozsáhlejší trestnou činnost, kterou měli muži páchat minimálně od července loňského roku.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili mimo jiných odcizených věcí, také dvě horská jízdní kola za skoro 17.000,-Kč, která byla odcizena z neoploceného pozemku rodinného domu v měsíci září. Tyto kola již byla navrácena svému majiteli."

Šestičlenný gang se měl vloupat do do různých objektů zemědělských areálů, novostaveb, zahradní chaty, nebo garáží a hospodářských budov rodinných domů, a to celkem v 11 případech. Policisté navíc zjistili, že některé objekty měli navštívit opakovaně.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Šestice pachatelů se měla v páchání této trestné činnosti různě střídat, pouze v jednom případě měli vniknout do objektu společně. Nejvíce skutků má mít na svědomí 22letý muž, recidivista, který je v současné době stíhán vazebně."

Škoda, kterou mají zloději na svědomí, ještě nebyla kompletně vyčíslena, ale už teď přesahuje půl milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy