Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději v Ostravě kradli kabely a hliníkové chladiče, policistům pak tvrdili, že jsou jen bezdomovci

Ostrava-město |

Všímavý muž zabránil krádeži v areálu firmy v Moravské Ostravě. Viděl totiž, jak se tam v noci dostali dva muži a chystali se krást kabely a hliníkové chladiče. Okamžitě proto přivolal policii, která dvojici zadržela. Zlodějům teď hrozí až dva roky vězení.

Dva muži vnikli na pozemek soukromé společnosti v Moravské Ostravě v noci v polovině ledna. Nejdříve měli poškodit oplocení a vzápětí se dostat o objektu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tam už si měli nachystat svůj lup v podobě kabelů a hliníkových chladičů z nákladních automobilů. Tomu všemu jim však zabránil všímavý muž, který na linku 158 oznámil, že viděl dva muže, kteří se podezřele pohybují okolo dané firmy."

Policistům, kteří dorazili na místo, pak bylo podle stop ve sněhu jasné, že by mohli být zloději ještě na místě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pojali podezření, že by do objektu mohlo být vniknuto a takticky ho obklíčili. Uvnitř zadrželi dvě podezřelé osoby, které se zprvu hájili, že hledali pouze místo na přespání, že jsou bezdomovci."

Pětatřicetiletý muž později u výslechu nevypovídal. Jeho o rok starší komplic si stál za tím, že jsou oba bez přístřeší a že hledali pouze teplo. Z minulosti přitom věděl, jak to ve firmě vypadá, protože tam měl pracovat. K samotné krádeži se ale ani jeden z nich nepřiznal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality v Ostravě v těchto dnech zahájil trestní stíhání dvou mužů a obvinil je ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu."

Dvojici teď hrozí až dva roky vězení.

Nahlásit chybu


K tématu

Zloději chodili krást Lego do obchodního centra v Ostravě

25. února 2025 14:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policie vyhlásila pátrání po několika zlodějích, kteří chodili pravidelně krást Lego do obchodního centra v Ostravě. Kamery zachytily čtyři lidi, kteří cpali stavebnici do tašek v košíku a následně prošli přes pokladnu bez placení. Nyní se policisté obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání.

Žena se oblékla jako ochranka a s komplicem šli krást. Na strážníky v Ostravě nevyzráli

27. června 2025 16:51 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Kamerový systém opět pomohl k dopadení povedeného párečku zlodějů. Žena si na sebe vzala mikinu ochranky a vyrazila pod rouškou noci s mužem krást do areálu oplocené firmy v Ostravě-Zábřehu. Následně si pro ně přišli strážníci.

Osobní vůz narazil do stromu ve Starojické Lhotě, těžce se zranil třináctiletý chlapec, řidička vyvázla s lehkým poraněním

21. prosince 2024 20:00 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Tři týmy zdravotnické záchranné služby, hasiči i policisté zasahovali dnes na Novojičínsku u vážné dopravní nehody ve Starojické Lhotě. Osobní automobil tam narazil do stromu, přičemž v autě zůstal zaklíněn třináctiletý chlapec s těžkými zraněními. Padesátiletá řidička utrpěla lehčí poranění.


Frýdlantské mosty v Ostravě se otevřou pro tramvaje. Auta si ještě počkají

Včera 15:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Několik letadel kvůli mlze opět místo v Krakově přistálo na letišti v Ostravě

Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nedostatečné technické vybavení pro přistávání za zhoršené viditelnosti stálo v pondělí večer za odkloněním několika letadel z krakovského letiště na ostravské v Mošnově.

Falešné investice ji stály 1,9 milionu. Seniorka z Karvinska se zadlužila kvůli internetové reklamě

Včera 13:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seniorka naletěla na podvodnou internetovou reklamu. Ta využila tvář známého politika a slibovala výhodné investice. Falešnému finančnímu poradci zaslala téměř 1,9 milionu korun. Zhruba polovinu částky si půjčila. Karvinští kriminalisté varují veřejnost před falešnými investičními nabídkami na internetu.

V Osoblaze slavnostně zahájila provoz Úzkorozchodná dráha s novým provozovatelem

Včera 9:54 | Bruntál | Karel Soukop

Slavnostní chvíle se dočkala známá úzkokolejná trať na Osoblažsku. 4 místní obce se sjednotily a založily novou společnost, která bude novým provozovatelem vlaku. Jedná se dokonce o evropský unikát, kdy se k provozování drážní dopravy spojily samostatné obce.

České florbalistky braly na MS v Ostravě stříbro, padl i divácký rekord

Včera 14:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

České florbalistky dosáhly na domácím mistrovství světa obrovského úspěchu. Ve finále v Ostravě sice podlehly Švýcarsku, ale zisk stříbrných medailí je nejlepším výsledkem v historii. Padl i návštěvnický rekord, kdy do Brna a Ostravy dorazilo téměř 68 tisíc fanoušků.

Varhany žilinského kostela se znovu rozezněly, provází je i osobní příběh

Včera 14:45 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V žilinském kostele sv. Mikuláše se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.

V parku Boženy Němcové vznikl nový sad, který aktivně pomůže v boji proti jmelí vědeckou cestou

Včera 14:27 | Karviná | Gabriela Stašová

V parku Boženy Němcové v Karviné vznikl nový, veřejně přístupný ovocný sad o rozloze zhruba 6 300 metrů čtverečních. Vysazené stromy a keře mají obohatit městskou zeleň, nabídnout potravu i úkryt ptactvu a zároveň podpořit přirozenou biodiverzitu parku.

Děti z Palkovic připomněly tradici svaté Lucie a vymetly od zla nejen školu, ale i radnici

Včera 13:20 | Palkovice | Libor Běčák

Na dřívější tradici vymetání zla ze stavení, která souvisela se svátkem svaté Lucie, navázaly děti ze ZŠ v Palkovicích.

Dvě stě let staré varhany u sv. Mikuláše znovu zní

Včera 7:23 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V kostele sv. Mikuláše v novojičínské části Žilina se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.

Zastupitelstvo F-M: rozpočet, změna ve vedení i nový ředitel Městské policie

Včera 8:42 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Poslední letošní zasedání zastupitelstva mělo pořadové číslo 16 a mělo na programu mimo jiné rozpočet města na rok 2026, jmenování nového náměstka primátora či nového ředitele Městské policie.

Zástupci vedení Ostravy jsou Ježíškovými vnoučaty. Obdarovali klienty Domova Slunovrat

Včera 15:09 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Projekt Ježíškova vnoučata i letos opět plní vánoční přání osamělých seniorů. Zapojili se do něj také zástupci vedení města Ostravy, kteří obdarovali klienty Domova Slunovrat. Zařízení se navíc stále vzpamatovává z loňských povodní.

Senior klub AKORD v Ostravě se oblékl do kostýmů. Měli vánoční akci

Včera 11:51 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na začátku prosince se konalo tradiční setkání seniorů v Klubu AKORD s vánočním programem a volnou zábavou. Tentokrát na téma Možná přijde i Mikuláš… a nejen on. Součástí byla i soutěž o titul Miss senior čertice nebo disciplína Veselá čutora.

Tramvaje opět projedou přes náměstí Republiky v Ostravě. Auta si budou muset počkat

12. prosince 2025 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Minikino v centru Ostravy bavilo děti z dětských domovů

12. prosince 2025 12:54 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Centrum kultury a vzdělávání pořádá celoročně řadu akcí napříč nekomerční kulturou. Provozuje Vilu Hanse Ulricha, Klub Parník, Klub Atlantik a v neposlední řadě Minikino. Právě tam se odehrálo předvánoční pohádkové dopoledne pro děti z dětských domovů z Moravskoslezského kraje s názvem Děti nás všech.

Ostravští futsalisté přivezli zkušenosti z Brazílie

12. prosince 2025 11:17 | Ostrava-Jih | Pavel Straka

Futsalisté ze Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových se vrátili z mistrovství světa v Brazílii. Užili si atmosféru špičkového turnaje a rozhodně nezklamali.

Mariánské Hory jsou v plné zimní pohotovosti. V posledních letech investovaly do nové techniky a navýšily počet zaměstnanců

12. prosince 2025 11:13 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Zimní údržba je v plném proudu a první sněhové epizody už prověřily připravenost obvodů na Ostravsku. V Mariánských Horách a Hulvákách je od listopadu v platnosti plán zimní údržby a do terénu už několikrát vyjela komunální technika.

Zloději v Ostravě kradli kabely a hliníkové chladiče, policistům pak tvrdili, že jsou jen bezdomovci
Vydáno 17. března 2021 13:02, Ostrava-město, Jiří Cileček
Všímavý muž zabránil krádeži v areálu firmy v Moravské Ostravě. Viděl totiž, jak se tam v noci dostali dva muži a chystali se krást kabely a hliníkové chladiče. Okamžitě proto přivolal policii, která dvojici zadržela. Zlodějům teď hrozí až dva roky vězení.

FOTO: POLICIE ČR

Dva muži vnikli na pozemek soukromé společnosti v Moravské Ostravě v noci v polovině ledna. Nejdříve měli poškodit oplocení a vzápětí se dostat o objektu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tam už si měli nachystat svůj lup v podobě kabelů a hliníkových chladičů z nákladních automobilů. Tomu všemu jim však zabránil všímavý muž, který na linku 158 oznámil, že viděl dva muže, kteří se podezřele pohybují okolo dané firmy."

Policistům, kteří dorazili na místo, pak bylo podle stop ve sněhu jasné, že by mohli být zloději ještě na místě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pojali podezření, že by do objektu mohlo být vniknuto a takticky ho obklíčili. Uvnitř zadrželi dvě podezřelé osoby, které se zprvu hájili, že hledali pouze místo na přespání, že jsou bezdomovci."

Pětatřicetiletý muž později u výslechu nevypovídal. Jeho o rok starší komplic si stál za tím, že jsou oba bez přístřeší a že hledali pouze teplo. Z minulosti přitom věděl, jak to ve firmě vypadá, protože tam měl pracovat. K samotné krádeži se ale ani jeden z nich nepřiznal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality v Ostravě v těchto dnech zahájil trestní stíhání dvou mužů a obvinil je ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu."

Dvojici teď hrozí až dva roky vězení.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000024588/zlodeji-v-ostrave-kradli-kabely-a-hlinikove-chladice-policistum-pak-tvrdili-ze-jsou-jen-bezdomovci