Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havarovanou dodávku s léky na D1 museli na kola postavit hasiči, použili nafukovací "sněhuláky" a speciál Bizon

Dodávku s léky, která skončila na pravém boku na dálnici D1 v Ostravě-Svinově, musely vyprostit dvě jednotky profesionálních hasičů. Nehoda se stala ve směru na Olomouc, v úterý 23. března ráno.

Dodávkový vůz Renault Master, který převážel léky, havaroval okolo páté hodiny ranní na 353. kilometru D1. Žena, která vůz řídila, nebyla zraněna.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Přívoz a Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon a kontejnerová mobilní dílna." 

Hasiči nejprve použili nafukovací vaky, který říkají "sněhuláky". Vyprošťovací speciál Bizon pak vůz odnesl hydraulickým ramenem do odstaveného pruhu a tam postavil na kola. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Dálnice byla během zásahu hasičů průjezdná ve směru na Olomouc v rychlém (levém) pruhu, doprava byla zcela zastavena až při samotné manipulaci Bizonem. Nebyl zaznamenán žádný únik provozních kapalin. Hasiči nakonec místo nehody uklidili."

Odtahovou službu po nehodě si podle hasičů zajistil majitel vozidla.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy