Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči vjíždějí do zákazu na opravované silnici ve Stříteži, komplikují práci silničářům a platí pokuty

Až do srpna bude pro motoristy výhodnější se vyhnout obci Střítež na Třinecku, kde v pondělí začala oprava silnice. Na frekventované silnici bude doprava řízena kyvadlově semafory a očekávají se kolony. Do problémů se tam motoristé dostávali už první den, kdy vjížděli do zákazu vjezdu.

Oprava silnice začala poblíž železničního přejezdu. Prvních pět dnů je proto úsek uzavřený a veškerý provoz je vedený po objízdných trasách.

Přestože je silnice uzavřená a řádně označená dopravními značkami, mnoho řidičů do zákazu vjíždí a riskuje pokutu od policie.

Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR MSK: “Policisté v rámci výkonu služby dohlížejí na dodržování veškerých pravidel silničního provozu, taktéž na dodržování platného zákazu vjezdu do uzavřeného úseku silnice I/68 v obci Střítež, kdy část této komunikace je uzavřená z důvodu opravy. Policisté již nyní v tomto úseku dohlížejí na bezpečnost dopravní situace a dodržování platného zákazu. Daný úsek komunikace budou průběžně monitorovat a v případě potřeby na vzniklou situaci také reagovat.”

V dalších týdnech až do srpna bude doprava v opravovaném úseku řízena kyvadlově pomocí semaforů. Kvůli kolonám bude výhodnější se úseku vyhnout a Střítež objet.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Předmětem oprav v délce 2,4 kilometru je odstranění provozních škod, mezi které patří staré vysprávky, četné trhliny, trvalé deformace, vyjeté koleje, nebo ztráta makrotextury. Zmíněné závady vznikly v průběhu zatěžování komunikace prostřednictvím osmi tisíc automobilů denně, což je součet z roku 2016 a dnes je frekvence aut vyšší.”

Oprava notně poškozené silnice, která zahrnuje i důkladnou sanaci jejího podloží, bude stát zhruba 36 milionů korun. Od příštího roku by přitom už neměla být tak přetěžována kamiony, protože tranzitní doprava bude svedena na dokončený obchvat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy