Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vynalézavý podvodník falšoval účtenky za vrácené lahve, inkasoval tisíce korun

Kriminalisté obvinili třicetiletého muže, který padělal účtenky vydávané při výkupu vratných lahví. Muž je překládal zaměstnancům prodejen ve Frýdku-Místku, v Karviné a v Ostravě.

Na začátku byl neobvyklý nápad. Muž vypověděl, že podvod ho napadl ve chvíli, kdy před jedním z obchodních domů našel velké množství lístků s čárovými kódy. Udělal si tedy šablonu a začal s výrobou stvrzenek. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "K výrobě lístků si obstaral veškeré potřebné zařízení, které bylo policisty zajištěno. Policistům také vydal celkem 14 kusů padělaných lístků, které nebyly k podvodným jednáním využity. Doma padělané doklady měl poté předkládat pracovníkům prodejen buď na informacích a v několika případech i na pokladnách. Jednou se měl o výběr pokusit také na samoobslužné pokladně hypermarketu. S padělaným dokladem měl zavítat do prodejen a dožadovat se finanční hotovosti celkem v 8 případech, jeho plán mu vyšel ale pouze třikrát."

Kriminalisté zjistili, že muži se podařilo tímto podvodným způsobem inkasovat více jak 5.000 korun. Některé pokusy mu ale nevyšly, celkově se na prodejnách pokusil vylákat asi 30.000 korun. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Nad svou trestnou činností projevil lítost a jako důvod svého jednání uvedl špatnou finanční situaci. Do svého vyjádření také sdělil, že hodlá vše napravit a veškerou takto získanou finanční hotovost vrátit."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy