Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pět tisíc za pomoc při dopadení sprejera. Ostrava-Jih nechce další hákové kříže na naučných cedulích

Policii stále uniká vandal, který v Bělském lese hákovými kříži a dalšími nacistickými symboly počmáral naučné cedule. Nevynechal ani dětskou surikatí stezku. Letos lidmi oblíbený lesopark takto necitelně znehodnotil už dvakrát.

Řádění zatím neznámého sprejera, který ničí naučné cedule v Bělském lese, se stupňuje. Zatímco koncem února hákovými kříži znehodnotil pět naučných tabulí, o víkendu si vzal na mušku dalších šest a nacistickými symboly navíc počmáral i dva stromy a lavičky. Radnici Ostravy-Jihu proto došla trpělivost a za pomoc při dopadení pachatele vypsala odměnu 5 tisíc korun.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Jsem aktuálně hodně naštvaný. Jsem znechucený. Ti lidé pravděpodobně vůbec neví, jaké škody napáchala určitá ideologie ve druhé světové válce.”

Ostravské městské lesy stála oprava tabulí počmáraných v únoru přes 5 tisíc korun. Oprava nově poškozených bude stát nejméně 2x tolik.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “Jsou to magoři, kteří znehodnocují tady ten městský mobiliář, protože to stojí spoustu energie, spoustu oprav, peněz. Tady se nám prohání nějaká partička nejspíše, která se možná hecuje navzájem.”
Anketa: návštěvníci Bělského lesa: “Přijde mi to jako nepatřičné. Je škoda, že když už tady něco pro ty děti budují, že to někdo ještě vlastně zničí a ještě takovým způsobem.”
“Já si myslím, že by měla policie dělat větší restrikce, protože takovým stylem, nevím, kde my tady skončíme.”

K efektivnějšímu odhalování vandalismu v Bělském lese by pomohlo více kamer. Ty jsou v současnosti pouze tři. Jedna z nich je právě tady při vstupu do lesa od Dakoty.

Další pak na střeše budovy ostravských městských lesů a u grilovacího altánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy