Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nazdobené rozkvetlé zlatice a 3D zajíc. Náměstí Ostrava-Jih dýchá velikonoční atmosférou

Náměstí Ostrava-Jih se obléklo do velikonočního. Radost lidem dělá nejen 3D velikonoční zajíc v nadživotní velikosti, ale také květináče se zlatým deštěm, na které vyrobily velikonoční ozdoby děti mateřských škol.

Na náměstí Ostrava-Jih panuje jarní a velikonoční atmosféra zároveň. Radnice tady nechala dovézt 29 květináčů s rozkvetlými zlaticemi. Přesně tolik je v obvodu mateřských škol. Každá z nich dostala za úkol nazdobit jednu. A vrhly se do toho s radostí.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Původní záměr byl, že se zlatice dovezou do školek, tam si je nazdobí děti a pak se převezou na náměstí. Nakonec jsme to přizpůsobili současné době, kdy děti do školek nechodí a paní učitelky se s nadšením vrhly na tu výzdobu právě zde na náměstí.”
Kateřina Zieglerová, učitelka, MŠ Jana Maluchy: “Naše děti tady vyrobily v rámci Ostrava-Jih takovou zlatici. Vyráběli jsme s nimi vajíčka, motýlky a paní učitelky vyrobily takové zajíčky, aby to nebylo strohé.”
Petra Vaculíková. učitelka, MŠ Alberta Kučery: “My jsme nevyráběly, my jsme pověřily děti na distanční výuce. Takže děti dostaly domácí úkol. Doručily nám potom vajíčka do školky a my jsme to zalaminovaly, daly na stužky a zdobíme.” 

Náměstím se může inspirovat úplně každý a ozdobit si takto třeba zlatý déšť, nebo jiný keř v místě svého bydliště. Každopádně nazdobené náměstí dělá radost všem.

Anketa: návštěvníci náměstí: “Je to úplně nádherné, my se tady nad tím rozplýváme. Jakože opravdu si ty školy na tom daly záležet. Taky jsme pózovali u zajíčka. Myslím si, že to oživilo hodně tady Ostravu-Jih.”
Anketa: návštěvníci náměstí: “Líbí, hlavně ty výzdoby od těch dětí.”

Radnice plánuje, že v budoucnu nechá zlaticemi vyzdobit i další místa v obvodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy