Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Silničáři řeší po zimě velké množství výtluků

Nejhorší zima za poslední dekádu. Takto hodnotí silničáři z hlediska počtu silničních závad. Členové údržby ředitelství silnic a dálnic proto do terénu vyrážejí opravovat obrovské množství výtluků.

Až úleva od sněhu a ledu umožnilo silničářům vyrazit na opravy všech nerovností na cestách, které evidují. Problematickou situaci zaznamenali řidiči například na silnicích 1/11 a 1/56 u Jablunkova a Frýdku-Místku vznikly desítky výmolů.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Ředitelství silnic a dálnic ČR v tomto roce eviduje podstatně vyšší množství výtluků způsobených teplotní výkyvy, často až o desítky stupňů Celsia mezi dnem a nocí. Klimatické podmínky postihly celý Moravskoslezský kraj, porušeny povrchy vozovek proto vznikaly na více místech a bohužel současně."

Na opravovaných silnicích jezdí denně desetitisíce aut. Silničáři vše musí zvládnout za plného provozu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Opravy výtluku nyní jedou naplno a stav silnic se denně zlepšuje zásluhou údržby fungující za plného provozu. Máme v nasazení veškeré připravené kapacity. Akutní poruchy vozovek se řeší obvykle pomocí studené asfaltové směsi. Ačkoliv ředitelství silnic a dálnic výrazně upřednostňuje trvanlivější opravy prostřednictvím teplé balené směsi nebo dokonce technologie Silko. Výběr postupů a frekvence denních oprav závisí už jen na počasí. Zatím opravujeme naplno."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy