Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zrekonstruovaný podchod v Hrabůvce se otevře už koncem dubna. Opravy se konečně dočká i podchod pod ulicí Místeckou

Rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce se pomalu chýlí ke konci. Už chybí jen poslední povrchové úpravy. Oprava podchodu začala loni v září a práce si vyžádaly zhruba 25 milionů korun.

Podchod, který vede od Hlubiňáku k novému náměstí Ostrava-Jih se otevře už na konci dubna. Původně tmavý a posprejovaný podchod bude po dokončení nejen hezčí, ale také mnohem bezpečnější.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Změnily se veškeré samozřejmě obklady, veškeré technické zázemí a budou instalovány také plošiny pro imobilní občany a samozřejmě kamerový systém tak, aby v tomto podchodu nebyla páchána žádná trestná činnost.”

Rekonstrukcí prochází nejen podchod, ale také zastávky městské hromadné dopravy.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Do 11. dubna bude ještě probíhat neustálá výluka na autobusový a tramvajový provoz, neboť se dodělávají zastávky.”


Rekonstrukcí by měl letos projít i hrůzostrašný podchod pod rušnou Místeckou ulicí u zastávky Dřevoprodej. Jde o investiční akci ostravského magistrátu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Nejsou tam bezbariérové přístupy, ty vstupy jsou velice zanedbané, celé je to prostě staré a rozbité.”

Po rekonstrukci podchodu, do kterého neustále zatéká, je tmavý a celý počmáraný, volali lidé už delší dobu

Anketa: uživatelé podchodu: “Je tady hodně grafitů a není hezký."
“Je to tu děsné hlavně večer. Mladé děvuchy, nebo mladé ženské to obchází přes koleje. Je to hnus tady.”

V Ostravě-Jihu je celkem 14 podchodů, 6 z nich prošlo rekonstrukcí už v minulých letech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy