Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opět otevřeno. Papírnictví a dětskou obuv lidé vzali útokem

Po měsících nejistoty se od pondělka opět otevřely některé obchody. Mezi nimi například papírnictví a prodejny s dětským oblečením a obuví. Uvítaly to zejména maminky s menšími dětmi. Opět se totiž otevřely i první stupně škol a také školky.

Obchody se pečlivě připravovaly na pondělní otevření. Vše se řádně pulírovalo, doplňovalo se nové zboží, případně se měnil zimní sortiment za jarní a letní.

Zuzana Hanačíková, papírnictví: “Dělala jsem nový regál, do kterého jsem to všechno uložila. Ještě jsme vybalovali zboží, které přišlo, které už bylo vlastně objednáno, ale zavřeli nás. Tak teď to vlastně doplňujeme, aby obchod byl v perfektním stavu. Lidi nám chyběli, hlavně ty tržby."
Vlaďka Broulíková, La Botka: “Děláme pořádek, vyměňujeme to zimní za ty teplejší botičky. Těšíme se už moc, až budeme moci přivítat ty naše zákazníky, protože je to takové smutné, Tím, že je to už několikáté uzavření, tak je to fakt kritické už.”

Přestože některé obchody s obuví provozují také e-shopy, dětské boty lidé online moc nekupují, Neví si rady.

Vlaďka Broulíková, La Botka: “Maminky jsou fakt zoufalé. Volají, že neví, jakým způsobem mají těm dětem vybrat zboží. Zvlášť, když jde třeba o první boty, nebo tak. Takže jsme rádi, že už budeme moct zase pomoct. Samozřejmě za dodržení všech opatření.”

Anketa: zákazníci obchodů: “Chybělo nám to určitě, protože nemáme žádné oblečení a bez toho se prostě nedá, takže jedeme bazárky a prostě jak to jde.”
“Moc mi chyběli kamarádi i škola.”

Po dlouhých týdnech tvrdého lockdownu jsou nově otevřeny také prádelny, čistírny, zámečnictví nebo obchody s pietním zbožím. A navštívit můžeme také zoologické a botanické zahrady.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy