Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Medvěd už vylekal stovky turistů. Horská chata Prašivá slaví 100 let

Horská chata Prašivá s medvědem u vstupních dveří letos slaví 100 let od zahájení provozu. Provozovatelé mají připravenou celou řadu různých akcí, ale zatím netuší, v jakém rozsahu budou moci oslavy jubilea pořádat.

Horská chata Prašivé, která stojí nedaleko stejnojmenného vrcholu, si v letošním roce připomíná 100 let od výstavby a zahájení provozu. Vzhledem k nenáročnému výšlapu z několika stran je každý den a každý víkend cílem nebo zastávkou mnoha turistů. Těch přibývá právě v těchto jarních dnech.

Martin Stiller, provozovatel Horské chaty Prašivá: “Jaro je sice tady, ale už uvidíme za poslední dva týdny, že to je takové aprílové počasí, takže uvidíme, jestli opravdu to jaro už definitivně zůstane, nebo jestli ještě několikrát půjdeme na běžky. Je to takový otazník. Teď se nám konečně uvolnily okresy, takže věřím, že ti turisté, kteří do teďka sem nemohli, hlavně ti z Havířova, Českého Těšína, Ostravy, takže teď konečně budu moct vyrazit do hor a že se ta sezóna nějakým způsobem rozjede. Protože ty poslední dva měsíce byly pro nás pro chataře docela fatální.”

Chataři na Prašivé pro své návštěvníky pořádají celoročně řadu zajímavých akcí. V jubilejním roce jich mají připraveno také mnoho, zatím je však musejí odkládat na příhodnější období.

Martin Stiller, provozovatel Horské chaty Prašivá: “Takovou zajímavosti letošního roku jsou určitě bezesporu oslavy 100 let chaty. Chata byla založena v roce 1921, takže teď máme stoleté jubileum. Máme připraveno spoustu různých akcí, programu, ať už je to pro děti, pro rodiny, pro seniory. Různé přednášky, různé koncerty a všechno. Ale zatím ty datumy nezveřejňujeme, protože nikdo neví, co bude. Nikdo neví, kdy se ty venkovní nebo vnitřní akce povolí, takže zatím vyčkáváme a jakmile se to nějakým způsobem rozvoní, tak to zveřejníme na našich webových stránkách.”

Na zvelebování chaty i sousedního kostela mohou lidé přispět, když si koupí knížku o Prašivé.

Martin Stiller, provozovatel Horské chaty Prašivá: “Za zmínku stojí, že jsme spolu s farností Dobrá a Muzeem Těšínska vydali publikaci, která se jmenuje Prašivá. Je to takový dárek ke 100 letům chaty A 380 letům kostela, takže kdo by chtěl a měl zájem podpořit, protože ta knížka je benefiční a veškerý výtěžek jde na obnovu chaty a na údržbu kostelíka, tak není problém zakoupit si na internetu nebo právě tady u nás na chatě.

Nahlásit chybu


K tématu
Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail