Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci kontrolovali cyklisty a milovníky elektrokoloběžek. Zaměřili se na vybavení i špatnou jízdu

Cyklistická sezóna je tu. V ulicích se tak stále častěji objevují nejen cyklisté, ale také milovníci jízdy na elektrokoloběžkách. Ne všichni ale ví, jak se mají v provozu chovat. Strážníci proto vůbec poprvé v letošní sezóně vyrazili na jejich kontrolu.

Městská policie spolu s Besipem zorganizovala první letošní dopravně preventivní akci zaměřenou na cyklisty a uživatele elektrokoloběžek. Uskutečnila se u kruhového objezdu na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě a jejím záměrem nebylo rozdávat pokuty, ale upozornit je na případné chyby.

Pavel Blahut, koordinátor Besipu pro MS kraj: "Nejčastěji cyklisté vlastně podceňují prevenci. Jezdí na krátké vzdálenosti bez helmy, často mají snahu i riskovat, projíždět před auty na poslední chvilku. Někteří neukáznění cyklisté sjíždějí z chodníku přímo do vozovky. Co se stává velice často, že cyklisté mají špunty v uších.”

Milovníci koloběžek by si měli uvědomit, že pro ně platí úplně stejná pravidla jako pro cyklisty. Největším problémem je, že jezdí po chodnících.

Karin Mazzolini, preventistka, MP Ostrava: “Stejně poučujeme chodce, že se nemají pohybovat tam, kde je to pro cyklisty jako konkrétně tady.”
Anketa: kontrolovaní cyklisté: “Já jsem neměl úplně vybavené kolo dneska, ale dovybavím si ho, jak pan strážník říkal.”
“Chtěl jsem vyzkoušet nějakou kolobku novou a v pohodě. Jako dobře to kuří třeba z kopce. Tady paní policistka nám určitě řekla něco nového, co jsme nevěděli. Třeba jsem nevěděl, že nemůžu s koloběžkou vjet na chodník.”

Dopravně preventivní akce budou pokračovat až do konce května na cyklostezkách po celé Ostravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy