Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Družby v Ostravě-Porubě prochází revitalizací. Získá novou zeleň, mobiliář i cyklostezku

Po dlouhodobých přípravách začala kompletní revitalizace náměstí Družby v Ostravě-Porubě. Na tu naváže i rekonstrukce předprostoru před obchodním centrem Bohemia. Práce začaly v březnu kácením starých stromů.

Náměstí Družby v Ostravě-Porubě mění podobu. Ze zanedbaného veřejného prostoru se tak stane příjemné a atraktivní místo k relaxaci i sportu. Aktuálně probíhají bourací práce, které potrvají do konce května.

Tomáš Vítek, jednatel, ředitel společnosti MVEX stavby s.r.o.: "To znamená rozbití všech chodníků, které tady jsou jednak z asfaltu a jednak z betonu. Dále se bude dělat ochrana těch inženýrských sítí, které vedou přes ten pozemek a zhruba na začátku června počítáme s tím, že zahájíme ty realizační práce."

V rámci nich budou v parku na náměstí vybudovány dvě hlavní mlatové pěšiny, které budou úhlopříčně procházet parkem a k nim povedou stužky. Což jsou cestičky navázané na vchody do jednotlivých bytových domů.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: "Vlastně mají nějakým způsobem pozvat lidi do parku, aby tady přišli, pobyli, poseděli."

Lidé se mohou těšit i na novou zeleň. Vysázeno tady bude 70 nových stromů, tedy jeden a půl násobek počtu stromů vykácených.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: "Kromě nových stromů získá vlastně park na náměstí Družby i intenzivní pobytový trávník, který bude zároveň i automaticky zavlažován tak, aby stále byl atraktivní."

Park získá i nový mobiliář a osvětlení, nainstalováno tady bude i pítko a vybudovány budou i veřejné toalety a cyklostezka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy