Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další zloději katalyzátorů řádili ve velkém na Bruntálsku, policie už je dopadla

Dva muži kradli na Bruntálsku katalyzátory z aut. V ani ne třech týdnech třináct případů se škodou zhruba 70 000 korun. To je výčet případů, o kterých zatím policisté ví. Teď jim hrozí až dvouleté vězení.

Během minuty a nepozorovaně dokázali ukrást katalyzátor. Auta si dvojice příbuzných z Bruntálu vždy dopředu vytipovala. Padesátiletý muž kradl společně s mladíkem ve věku kolem dvaceti let od konce února po dobu ani ne tří týdnů.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Pomocí připraveného nářadí měli odstřihávat katalyzátory u vozidel rozličných značek odstavených na různých místech, kromě jiného například i na ploše u autoservisů. Poškození na krádež přišli například tím, že jim „divně řval výfuk“."

Katalyzátory pak prodávali za několik tisíc korun. Celkově si mohli přijít na 30 tisíc, peníze si vždy rozdělili rovným dílem a dle své potřeby je utráceli. Škoda, kterou tím ale způsobili, je mnohem vyšší.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "O katalyzátory přišlo dvanáct majitelů aut z měst a obcí na Bruntálsku (kromě Bruntálu také například z Vrbna pod Pradědem či Václavova), v jednom případě se krádež nezdařila. Celková škoda je vyčíslena na zhruba 70 000 korun."

Bruntálští kriminalisté objasnili tyto krádeže postupným prověřováním jednotlivých informací, skládáním pomyslné mozaiky se opravdu v krátké době dobrali až k nyní obviněné dvojici.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté provedli kromě jiného také prohlídky jiných prostor a pozemků. Zajištěné věci „putovaly“ ke zkoumání na odbor kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství. "

Policisté už proti dvojici zahájili trestní stíhání pro spolupachatelství přečinu krádeže dílem dokonaným i ve stádiu pokusu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Starší z mužů byl za obdobnou trestnou činnost již trestán. Obviněným hrozí až dvouletý trest odnětí svobody."

Trestní stíhání obou obviněných je vedeno na svobodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy