Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž jde pěšky skrz republiku, aby podpořil péči o předčasně narozené děti

Křížem krážem putuje v těchto dnech republikou Josef Holoubek, který tím chce podpořit péči o předčasně narozené děti. Svou pouť začal v sobotu na česko-polské hranici v Bukovci, kde je nejvýchodnější bod země. Za dva týdny by se měl do stejného bodu zase vrátit, aby následně pokračoval od severu k jihu.

Josef Holoubek vystartoval v sobotu brzy ráno od kamene, který označuje nejvýchodnější bod republiky. V průběhu cesty posiluje a děkuje všem, kteří podporují nejen jeho snahu vytvořit nové rekordy, ale kteří také přispějí na dobrou věc.

Josef Holoubek, chodec, rekordman: “Jdu to na podporu předčasné narozených dětí. Chtěl bych touto cestou upozornit na jejich příběhy, protože vlastně stejně jako oni se vydávám na dlouhou a náročnou cestu, která se dá zvládnout, ovšem já jsem si ji vybral dobrovolně a oni se na začátku svého života na tuhle cestu vydávají bez možnosti volby.

Předčasně narozené děti nepotřebují pomoc jen bezprostředně po narození, ale i v následujících měsících.

Hynek Canibal, primář dětského a novorozeneckého oddělení NsP Havířov: “Většina těchto dětí následně vyžaduje ambulantní sledování. To sledování může probíhat buď v centru, kde je speciální poradna pro tyto děti a nebo i u nás máme neurologa, který se o ty děti stará." 

Na péči o předčasně narození děti mohou lidé přispět dobrovolnou částkou.

Josef Holoubek, chodec, rekordman: “Lidé mohou přispět na platformě Hithit, kde mám projekt. Najdete to v sekci sport nebo komunita pod názvem 7 rekordů.”

Denně chodec zdolá zhruba 70 kilometrů. Svou aktuální pozici sdílí chodec na internetové mapě. Lidé ho tak mohou podpořit přímo na trase pochodu.

Josef Holoubek, chodec, rekordman: “Celkově ta trasa z nejvýchodnějšího místa po to nejzápadnější měří asi 680 km, záleží jestli se budu prostě někam ztrácet."

Na zpáteční cestě ze západu na východ by se Josef Holoubek měl v Moravskoslezském kraji objevit za 14 dnů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy