Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravou projela protestní kolona aut. Rodiče chtějí návrat dětí do škol bez podmínek

Nespokojení rodiče dětí z celé republiky pořádají pravidelné protestní jízdy napříč městy. Nelíbí se jim, že děti smí do školy pouze za určitých podmínek. Vadí jim zejména pravidelné testování a nošení roušek.

Ostravou projely desítky aut ozdobených českými vlajkami. Kolona vyjela z Hrabové a projela městskými obvody Jih, Mariánské Hory a Poruba až do Kyjovic. Jela pouhou 30kou a celou dobu troubila. Rodiče tak dali hlasitě najevo nesouhlas s vládními opatření spojenými s pandemií.

Monika Grygarová, organizátorka akce: “Tyto jízdy vlastně probíhají po celé ČR. Je to vlastně na vyjádření nesouhlasu se systémem, jaký je. Pokaždé je to z Ostravy. Když má Havířov, tak má Havířov a jede se do Havířova a propojujeme třeba Bohumín, Karvinou, Orlovou. Dneska přijela Opava k nám, takže jedeme teď s Opavou dohromady.”

Nespokojení rodiče pořádají vyjížďky každý víkend, a to buď v sobotu, nebo v neděli. Nejvíce se jich sjelo, když jeli na Bruntál, a to osm desítek aut.

Anketa: nespokojení rodiče: “Nejstarší dcera je ve 2. třídě, ale nechali jsme si ji doma. Nelíbí se nám roušky a testy.”
“Radši budeme doma než aby šel do školy za těch podmínek. I kdyby to mělo být dva roky.”
“My jezdíme z Bohumína. Já mám 6 letého syna, který by teda měl chodit do školky a nedává mi to vůbec žádnou logiku hlavně proto, že není téměř žádný záchyt těch dětí.“

Děti se ve školách testují dvakrát týdně antigenními testy, které ale podle expertů prokážou nákazu spíš u lidí s příznaky. Nejdříve v červnu by je měly nahradit PCR testy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy